«У Запорізьких лікарнях меншає кількість пацієнтів хворих на ковід», – Кулинич
Про це сьогодні, 15 грудня, під час брифінгу заявив директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА Олексій Кулинич, передає «Медінфо».
За останню добу на COVID-19 захворіло 456 людей, найбільша кількість випадків у Запоріжжі – 211 та Бердянську – 75, а серед дітей – 29 випадків. Померло – 20 людей. Попри це, за словами Кулинича станом на сьогодні зайнятість ліжкового фонду складає 24% від всіх виділених ліжок для лікування хворих на коронавірус, що є найвищим показником в Україні.
В області продовжують лікуватися 10984 особи, це ті люди, які лікуються ів стаціонарах і вдома. Ще декілька днів тому ця цифра була у два рази більше, ніж сьогодні. Це стало можливим завдяки активній вакцинації серед громаданян. Але незважаючи на це, продовжує збільшуватися кількість захворювань серед медичних працівників та працівників освіти.
У Запорізькій державній адміністрації наголошують, що найбільш ефективним засобом від коронавірусної хвороби є вакцинація. Так, за останню добу вакциновано 5802, з яких – 1899 (перша доза), 3092 – особи (другу дозу).
Крім того, у вакцинальній компанії з’явились додаткові можливості та держава пропрацьовує шляхи захисту для кожної категорії населення. Вчора, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підписав наказ, щодо введення додаткової дози проти ковіду для окремих категорій громадян. Отримати додаткову дозу щеплення в першу чергу рекомендовано людям, які мають проблеми з функціонуванням імунної системи, а саме: ВІЛ-інфіковані, особи хворі на лейкемію, особи, які перенесли трансплантацію органів та особи, які проходять імуносупресивну терапію.
Дотаткова вакцина для вищеперерахованих осіб необхідна, адже навіть після другої дози вони мають більше шансів захворіти на ковід, у порівняні з іншими.
Також під час брифінгу Олексій Кулинич спростував фейкову інформацію щодо вакцинації, яка поширюється деякими ЗМІ.
«Маю на увазі розвиток тромбозу під час або після вакцинації. Відомо, що щеплення такою вакциною як AstraZeneca, випадки тромбозу майже неможливі. Розвиток тромбозу було зафіксовано в однієї людини на 50 тис.осіб. Але у той самий час утворення тромбів є складовою перебігу ковідної хвороби, тому в даному випадку шанс розвитку тромбозу набагато вищий ніж під час вакцинації. Виходячи з цього, саме проведення своєчасної вакцинації з профілактичної точки зору забезпечує здоров’я людини та захищає від важкого перебігу та наявності ускладнень», – зазначив директор департаменту.