Як живе міська лікарня Гуляйполя під обстрілами
Міська лікарня Гуляйполя Запорізької області вже рік працює під постійними обстрілами, без води, тепла та електрики. У таких умовах залишилися виконувати свої обов’язки біля 30 медиків з 400, які сьогодні надають допомогу трьом тисячам місцевих жителям, які не виїхали з міста навіть після повномасштабного вторгнення. Також у надважких умовах працює швидка допомога.
Від лікарні залишилась тільки назва, тому що сама будівля давно з вщент розбитими вікнами та дверима. Там немає навіть самого необхідного для якісного обслуговування: світла, води та тепла. Амбулаторний пункт розташований у двох кімнатах, які опалюють за допомогою буржуйок. Четверо профільних лікарів чергують подобово, хтось приїздить із Запоріжжя, а місцеві живуть на території амбулаторії в укритті.
Один із фахівців — офтальмолог Олександр Рябко. Він розповів, що вони кожного дня з четвертої до восьмої години вечора топлять буржуйку, інакше дуже холодно. Олександр живе в укритті разом з іще чотирма лікарями. Згадує: «Було: сиділи три співробітники, як бахнуло — всі впали на підлогу, скло посипалось, але, слава Богу, легким переляком обійшлося». Було у запасах шість кубів дров, але лікар каже, що їх в укритті замало і до кінця зими їм не вистачить. Також є проблеми із препаратами: не завжди виходить дали пацієнтам те, що просять.
«Ніхто не знає, як далі діло буде. Дах — дірявий. Тільки дощ — падає штукатурка. Живемо — як печерні люди».
Декілька стільців, старенькі ліжка та постіль — ось і все, що вони мають у побуті.
Міська лікарня Гуляйполя також продовжує надавати більш серйозну допомогу: приходять люди із осколковими пораненнями та м’яких тканин, трапляються переломи та забої. Тварини у місті перебувають у стресі, тож часто мешканці звертаються і після укусів.
З опіками і травмами очей допомагає офтальмолог, щодо проблем з тиском йдуть до терапевта, з переломами – до травматолога, який має змогу накласти гіпс. Найбільша проблема, коли потрібен рентген: апарата немає, тож рентгенолог направляє до Покровки, а потім вже вирішують, як лікувати пацієнта.
На рахунок цих проблем міський голова Гуляйполя, Сергій Ярмак, телефоном прокоментував, що медикаментами та дровами лікарня забезпечена. Повідомив про завезення до трьох пунктів обігріву на території лікарні «певної кількості дров» перед Новим роком. Також, що вони постійно забезпечають лікарню медикаментами, які отримують.
Гуляйпільські лікарі – дійсно герої, варті пошани, як і всі інші, хто боронить нашу землю. Вони залишаються у рідному місті, тому що не можуть кинути людей напризволяще, вірять у ЗСУ та перемогу.