Через нестачу лікарів на Мелітопольщині продовжують закриватися лікарні
Отримати медичну допомогу простим людям в районах, що окупуються, стає все важче і важче. Особливо страждають селяни. У тяжкій ситуації опинилися і жителі Новобогданівки — досить великого населеного пункту, розташованого за 20 км від Мелітополя. У 2001 році тут мешкало близько 4000 осіб, була дільнична лікарня та поліклініка. Сьогодні у місцевих медичних закладах немає жодного лікаря. І мешканці Новобогданівської сільської громади, куди входить не лише Новобогданівка, а й Троїцьке, Привільне, Відродження, Першостепанівка, змушені за першої необхідності їхати до Мелітополя, а згодом — до Терпіння. Така подорож найчастіше займає весь день, адже маршрутки ходять нечасто, та й у мелітопольських закладах черги. А ще потрібно не запізнитися на останній автобус, щоб повернутись назад. Такий квест непростий і для здорової людини, а що ж говорити про мам із дітьми, людей з температурою або гострим болем.
Головне завдання медицини на окупованих територіях — лікування поранених та хворих загарбників. За відмову у наданні допомоги російським військовим мелітопольським медикам погрожують кримінальною відповідальністю. Лікарів для простого населення просто немає.
Гостра нестача медпрацівників змусила окупантів запустити спеціальні програми «Земський лікар» та «Земський фельдшер». Місцева влада сподівається таким чином залучити на Мелітопольщину 250 медиків. Чи стануть мрії реальністю — покаже час, але не надто віриться, що хтось із російських фахівців залишить насиджене місце і приїде в дуже нестабільний регіон починати життя з нуля. А тому хворим мешканцям окупованих територій доведеться й надалі рятувати себе самим – хто як може.