Штучні очні яблука тепер можна виготовляти за допомогою 3D-друку

Команда біомедичних та офтальмологічних дослідників з кількох європейських установ, працюючи з фахівцями з комп’ютерної графіки, розробила техніку 3D-друку штучних очних яблук. Вона значно швидше, точніше та дешевше методик, які зараз застосовують для створення орбітальних імплантів. Стаття про це опублікована в журналі Nature Communications .

Травми та деякі хвороби призводять до втрати ока, при якому залишається пуста очна ямка. Це несе не лише втрату зору на одне око, а й серйозний косметичний дефект. Для його усунення застосовують носіння пов’язки або імплантація штучного ока.

Сучасний процес виготовлення штучного ока включає формування певної кількості поліметилметакрилату у виді очного яблука.  При цьому форму підбирають індивідуально. Процес займає приблизно вісім годин і не виключає помилок під час формування чи моделювання. На жаль, неправильно підібране штучне око може спричинити дискомфорт чи змінить зовнішній вигляд людини.

Група дослідників змогла знайти нову технологію створення протезів за допомогою 3Д-принтера. У якості матеріалу вибрали полімер, схожий на поліметилметакрилат. Перед тим, як розпочати процес виготовлення, людині роблять оптичну когерентну томографію. Її результати  вводяться в комп’ютерну програму, яка  моделює очницю й око. Тим самим можна зразу побачити, як нове очне яблуко буде взаємодіяти з повіками пацієнта. Коли узгоджують усі деталі, запускають процес друку. Після створення штучного ока, його полірують, промивають в ультразвуковій ванні, вводять в очницю та переконуються, що воно не викликає ніякого дискомфорту.

Команда поки випробувала 10 пробних штучних очних яблук. Вісім пацієнтів були повністю задоволені виробом. У двох були дискомфортні відчуття, вони свідчили про те, що імпланти не підійшли. Для вдосконалення методики потрібна додаткова робота, але дослідницька група впевнена, що вони знайшли кращий спосіб виробництва штучних очних яблук.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також