У Запоріжжі розслідують привласнення 730 тис. грн на закупівлі обладнання для пологового будинку

У Запоріжжі триває розслідування справи про можливе привласнення бюджетних коштів під час закупівлі медичного обладнання для пологового будинку №3. За даними Єдиного реєстру судових рішень, у червні 2022 року заклад уклав договір із ТОВ «Медгарант» на постачання цифрової системи Giotto Image-3DL вартістю 7,3 млн грн. Фінансування здійснювала Національна служба здоров’я, однак закупівля відбулася без використання системи Prozorro та проведення торгів.

У серпні 2022 року сторони підписали додаткову угоду, яка підвищила ціну обладнання до 8 млн 30 тис. грн. Підставою стало «коригування до договору», де зазначалося, що зміна курсу долара може збільшити вартість товару більш ніж на 5%. Слідство вважає, що переплата у 730 тис. грн завдала збитків державі та може вказувати на зловживання посадовцями пологового будинку своїм службовим становищем.

Наприкінці лютого 2025 року суд у цій справі дозволив правоохоронцям ознайомитися з документацією, зокрема митними паперами, пов’язаними із закупівлею. Також надано дозвіл на огляд самої системи Giotto Image-3DL, яка наразі має функціонувати в пологовому будинку. Розслідування триває, а деталі справи продовжують з’ясовувати слідчі органи.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також