Про що свідчить припухлість суглобів вранці
Якщо ви вранці відзначаєте зменшення діапазону рухів та припухлість у суглобах, не ігноруйте ці сигнали вашого організму. Вони можуть свідчити про різні проблеми, у тому числі — досить серйозні.
Найчастіше до скутості в суглобах призводять:
- Ревматоїдний артрит — хронічне аутоімунне захворювання, яке характеризує ранкова скутість суглобів, що триває понад 30 хвилин. Зазвичай припухлість та біль виникають у дрібних суглобах — пальцях рук, стоп. У хворого відмічається симетричне ураження на обох кінцівках. З часом відбувається поступова деформація суглобів та втрата їхньої рухливості.
- Остеоартроз — зношення суглобового хряща, що викликає накопичення рідини в суглобі після сну. Супроводжується болем і локальною припухлістю (наприклад, коліна чи пальців).
- Подагра — хронічне захворювання, спричинене накопиченням у тканинах уратів (солей сечової кислоти). Головні прояви — раптовий, дуже сильний біль у суглобі (часто вночі або зранку), припухлість, почервоніння, підвищена температура в ураженій ділянці. Часто біль настільки сильна, що людині важко ходити або навіть торкатися суглоба. Під шкірою формуються тофуси – вузликові відкладення уратів.
- Травма чи значне фізичне навантаження. У таких випадках припухлість з’являється в одному суглобі, через день-два вона зникає.
- Малорухливий спосіб життя або неправильне харчування. Накопиченню рідини у тканинах сприяє споживанню великої кількості солі чи алкоголю перед сном. Нестача фізичної активності уповільнює кровообіг, що також провокує набряки.
При відсутності значних проблем зменшити скутість допомагає легка зарядка тривалістю 5–10 хвилин та нормалізація харчування. В деяких випадках полегшити стан можуть компреси. Якщо припухлість триває понад 30 хвилин після пробудження, суглоби болять, червоніють або гарячі на дотик, і цей стан повторюється щодня протягом тижня або більше, обов’язково зверніться до лікаря.