Часте застосування антибіотиків у ранньому віці може підвищувати ризик алергій та астми — нове дослідження

Дослідження вчених Rutgers Health, опубліковане в Journal of Infectious Diseases, виявило зв’язок між раннім і частим застосуванням антибіотиків у дітей та підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань, таких як астма, харчова алергія та сінна лихоманка.

Команда проаналізувала дані понад 1 мільйона дітей із Великої Британії, спостерігаючи за станом їхнього здоров’я до 12 років. Основна увага баула зосереджена на дітях, які отримували антибіотики у віці до 2 років. Результати показали, що повторне застосування антибіотиків у ранньому віці порушує мікробіом кишківник, що своєю чергою може мати довгострокові наслідки для здоров’я та підвищувати ризик розвитку астми, сінної лихоманки та харчової алергії.

При цьому сталого впливу приймання антибактеріальних ліків на розвиток аутоімунних захворювань або неврологічних розладів не виявлено. Чи є можливий зв’язок з порушеннями інтелектуального розвитку — покажуть додаткові дослідження.

 «Антибіотики важливі, але їх слід використовувати обдумано, особливо це стосується при призначенні дітям наймолодшого віку», — наголошує провідний автор дослідження Деніел Хортон.

Науковці радять батькам:

  • Не застосовувати антибіотики без потреби.
  • Консультуватися з педіатром, перш ніж розпочинати лікування.
  • Пам’ятати, що вірусні інфекції не лікуються антибіотиками.

Це дослідження — ще один важливий аргумент на користь обережного підходу до медикаментозного лікування в ранньому дитинстві. Турбота про мікробіом — турбота про майбутнє здоров’я дитини.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також