7 симптомів весняного загострення, на які треба негайно реагувати
Весна приносить с собою не лише нову порцію жаги до життя, а й коливання атмосферного тиску та різкі зміни погоди, подовження світлового дня, нестачу вітамінів, активацію вірусів та збільшення кількості алергенів. Щоб адаптуватись до нових умов, організм вимушений перестроювати свою роботу. Зазвичай налаштування нового життєвого ритму займає 2-3 тижні, і в цей період у людини можуть «проснутися» старі недуги.
Дослідження показують, що навесні, порівняно з іншими сезонами, частота загострень хронічних хвороб зростає на 20–30%. Найчастіше виникають порушення роботи серцево-судинної системи (гіпертонія, аритмія, ішемічна хвороба серця), хронічний бронхіт, астма. Через вологість і перепади температури загострюються артрити та остеохондроз; через зміну раціону чи стрес — гастрит, виразка шлунка; через гормональні зсуви — депресія та тривожність.
Зміст:
Симптоми, якими організм сигналізує про хворобу
На початку весни необхідно бути дуже уважним до свого здоров’я та ні в якому разі не ігнорувати появу таких симптомів як:
- Сильний головний біль або запаморочення. Він може свідчити про підвищений тиск, порушення кровообігу мозку чи навіть передінсультний стан.
- Задишка або біль у грудях. Весняна вологість і пилок часто загострюють астму чи бронхіт, але ці ознаки можуть свідчити про серцеву недостатність чи стенокардію.
- Різке погіршення зору. Сезонні зміни викликають сухість очних оболонок або алергічний кон’юнктивіт. Але раптова втрата чіткості зору може вказувати на відшарування сітківки чи проблеми з судинами.
- Постійна втома або слабкість. Весняна сонливість — норма, але слабкість навіть після відпочинку — ознака анемії, дефіциту вітамінів чи навіть депресії.
- Біль у суглобах чи спині, що посилюється. Вологість і переохолодження часто «будять» артрит чи остеохондроз, але різкий біль — одне зі свідчень защемлення нерва.
- Проблеми з травленням (нудота, печія, різкий біль) — ознаки загострення гастриту чи виразки. Стійкі симптоми можуть сигналізувати про панкреатит чи апендицит.
- Підвищена температура без причини. Температура підіймається при застуді, але тривала лихоманка може бути ознакою серйозної інфекції, аутоімунного процесу чи навіть онкології.
Слухайте своє тіло: те, що здається весняною хандрою, може бути сигналом SOS. Не ігноруйте ознаки погіршення стану свого здоров’я, бо це може призвести до тяжких ускладнень.
Що робити
Щоб запобігти ускладненням:
- Регулярно вимірюйте тиск, цукор у крові чи інші показники, які можуть свідчити про загострення хронічної хвороби.
- Додавайте до раціону продукти з омега-3 (риба), вітаміном С (цитрусові, квашена капуста) і магнієм (горіхи, зелень).
- Своєчасно лягайте спати, уникайте перевтоми — це стабілізує гормональний фон.
- Не пропускайте призначені препарати, особливо при проблемах з серцем чи дихальною системою.
- Не забувайте про фізичну активність, але уникайте перенавантажень. Покращенню кровообігу сприяють навіть прогулянки на свіжому повітрі.
- Щоб допомогти ниркам і судинам адаптуватися до змін, пийте достатньо води.
- Якщо ви відчуваєте прояви загострення, не відкладайте візит до спеціаліста.
Весна – це чудова пора року, але, щоб добре себе почувати та насолоджуватися життям, важливо правильно підготувати себе до сезонних змін. Знання причин загострення хвороб і прості профілактичні кроки допоможуть пережити цей період без ускладнень.