Біль у горлі: причини та методи лікування

Одним із поширених симптомів різних захворювань є біль у горлі. Він може виявлятися у будь-якому віці і за будь-яких обставин, бути короткочасним чи затяжним. Іноді він є причиною грипу, інфекцій чи запальних процесів. Тому при появі перших болючих ознак необхідно вирушити до лікаря.

За відсутності тривалого больового синдрому деякі справляються самостійно. На даний момент біль в горлі можна лікувати такими препаратами, як септефрил, декатилен, Тантум Верде, спрей орасепт, стрепсілс і багатьом іншим. Вони допоможуть зняти больовий синдром, щоб відчути повне відновлення та комфорт. При відсутності результату діагностика та огляд у лікаря обов’язкові.

Причини болю у горлі

При різних захворюваннях больовий синдром може бути гострим, ниючим, може проявлятися печіння та першіння, а також сильний біль та дискомфорт при ковтанні. Серед основних причин цієї проблеми слід виділити такі моменти:

  • вдихання шкідливих та неприємних речовин;
  • алергічна реакція;
  • розвиток вірусної чи бактеріальної інфекції;
  • травма чи опік слизової оболонки;
  • захворювання внутрішніх органів та багато іншого.

Найчастіше біль у горлі не можна назвати єдиним симптомом проблеми, тому що поряд з ним також з’являється кашель, нежить та спостерігається підвищення температури. Якщо горло було обпалене гарячим напоєм чи стравою, якщо було вжито кисла чи гостра їжа, то больовий синдром пройде сам собою.

Які хвороби діагностуються?

Біль у горлі є ключовим симптомом великої кількості захворювань:

  1. Ангіна чи тонзиліт. Запалення мигдаликів, що супроводжується сильним почервонінням, набряком та навіть виділенням гною, додатково збільшуються лімфовузли під щелепою;
  2. Аденоїдит. Запалення носоглоткових мигдаликів, що супроводжується сильною нежиттю, вологим кашлем і сильним хропінням, навіть у дітей;
  3. Фарингіт. Запалення глотки, що призводить до розвитку сухості та першіння в горлі, іноді з’являється покашлювання та нежить;
  4. Ларингіт. Запалення гортані, сильний больовий синдром при ковтанні, кашель та першіння.

Крім болю в горлі, такі захворювання підвищать температуру тіла, а хворий також відчуватиме повне нездужання.

Лікування болю у горлі

Залежно від діагнозу лікар призначить лікування конкретного захворювання, а такий синдром, як біль у горлі, може лікуватися в комплексі або окремими препаратами. Найчастіше лікарі виписують антибіотики, протигрибкові та противірусні препарати, засоби для полоскання горла, спреї та льодяники для створення знеболювального ефекту, препарати для підтримки імунітету та багато іншого.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також