В Україні запроваджено бустерну дозу вакцини проти коронавірусу

У країні почали прищеплювати за допомогою бустера всіх вакцинованих від коронавірусної інфекції віком від 18 років. Про це повідомили на сайті МОЗ, – передає «Медінфо».

Бустерна є дозою, яку вводять як ревакцинацію від Covid після повного курсу.

Навіщо роблять бустер?

Медики стверджують, що вона посилює ефективність вакцинації проти різних штамів коронавірусу. Справа в тому, що дія вакцинування, незалежно від різновиду препарату, з часом знижується. Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у боротьбі з Covid-19.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін говорить, що бустерна доза є повністю безпечною. Після її отримання не реєструється збільшення побічних ефектів, а ризик тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби зменшується.

Хто може вакцинуватись бустером

Насамперед фахівці рекомендують пройти вакцинацію наступним категоріям населення:

  • медичні працівники;
  • люди із слабким імунітетом;
  • громадяни віком понад 60 років.

Люди із слабким імунітетом, яким зараз прищеплюють додаткову дозу вакцини, отримають бустер через 3 місяці.

Також препаратом можуть вакцинуватися всі бажаючі, віком старше 18 років, які пройшли базовий курс і мають 2 дози проти коронавірусу. Бустерне щеплення можна зробити через півроку після останньої вакцинації. Спеціалісти кажуть, що оптимальний термін – 6-9 місяців. Але якщо людина звернеться по бустер через 10 місяців, то лікарі зроблять щеплення.

Бустер можна отримати у будь-якому пункті вакцинації.

Як сформувати сертифікат із бустерною дозою

Документ для прищеплених цією вакциною з’явиться наприкінці січня. Поки що вакциновані бустером будуть використовувати «зелений» сертифікат.

Щоб сформувати новий документ у цифровому вигляді, потрібно лише надіслати запит у «Дії». Процес створення сертифіката нічим не відрізняється від попереднього. Єдине, що строк його дії – 270 днів.

Крім того, вакциновані бустером українці отримають міжнародне свідоцтво. Документ буде виданий за місцем вакцинації або у сімейного лікаря.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також