Як українці можуть отримати медичну допомогу за кордоном

МОЗ дало роз’яснення, як отримати медичну допомогу українцям за кордоном.

Згідно з даними, які оприлюднило ООН, через повномасштабну війну в Україні близько 7 мільйонів українців виїхали у країни Європи. Найбільше українських біженців зараз знаходиться у Польщі, Румунії, Словаччині, Німеччині та Чехії. Усі наші земляки, які вимушено опинилися закордоном мають потребу в захисті та підтримці.

Щоб полегшити українцям доступ до необхідної медичної допомоги деякі європейські країни розробили спеціальні заходи.

Як отримати медичну допомогу українцям у Польщі?

Так, у Польщі переселенцям з України надали доступ до медичної системи рівні з громадянами країни. Тепер українці можуть отримувати медичні послуги в такому ж обсязі, що і поляки. Крім того, не треба бути працевлаштованим, щоб отримати страховку від держави.

Як отримати медичну допомогу українцям у Словаччині?

У Словаччині, якщо українці мають статус тимчасового захисту, можна отримати необхідну медичну допомогу у повному обсязі безоплатно. Вона визначається страховкою VSZP та охоплює: невідкладну допомогу, консультації лікаря загальної практики, профілактичні заходи та вакцинація, медична допомога, яку рекомендує лікар.

Як отримати медичну допомогу українцям у Німеччині?

У Німеччині при оформленні тимчасового захисту та державного медичного страхування громадяни України також мають доступ до тих же медичних послуг, що й німці. Проте до того, як українець оформить медичне страхування, ним опікується центр прибуття місцевої влади (муніципалітету). Він є гарантом  доступу до базових медичних послуг.

Крім того, у Берліні діють понад 500 лікарських практик, які пропонують безоплатну медичну та психологічну допомогу  біженцям з України. Детальну інформацію про них можна знайти за посиланнями www.kvberlin.de, www.medflex.de/help-ukraine.

Як отримати медичну допомогу українцям у Молдові?

У Молдові безоплатну допомогу українцям готові надавати деякі приватні лікарні та лікарі-добровольці.  Їх контактна інформація є на сайті допомоги українцям у Молдові.

Як зателефонувати в «швидку» за кордоном?

Для виклику «швидкої» у країнах Європейського союзу діє єдиний номер 112. Також у деяких країнах можуть працювати інші номери, наприклад:

999 — номер швидкої медичної допомоги, дзвінки за яким приймає медичний диспетчер у Польщі,

155 — номер виклику невідкладної допомоги в Чехії та Словаччині,

903 — номер виклику екстреної допомоги в Молдові.

Варто пам’ятати, що в деяких країнах викликати «швидку» можна лише у випадку серйозної загрози життю. Якщо у вас висока температура виклик буде відхилено.

Тут можна переглянути більш детальну інформацію, де українським біженцям закордоном можна отримати безоплатні медичні послуги.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також