Інтерсекс-люди: за межею бінарності


26 жовтня — День інтерсекс-людей (Intersex Awareness Day) — людей, у яких анатомічні, генетичні або гормональні складові не відповідають традиційним медичним визначенням чоловічої або жіночої статі. За оцінками експертів, із цією біологічною проблемою живе 0,05–1,7% населення планети Земля.

При цьому в людини може бути:

  • Гермафродитизм — наявність як чоловічих, так і жіночих статевих органів або статевих характеристик.
  • Андрогінія — наявність у зовнішності і чоловічих, і жіночих рис або прояв (необов’язково рівною мірою) і жіночих, і чоловічих якостей. При цьому в людини є один статевий орган.
  • Нечітка вираженість статевих органів. Наприклад, недорозвинені чоловічі гонади, які неможливо виявити під час первинного огляду.
  • Особливий хромосомний набір без зовнішніх особливостей. Тобто в жінки є чоловічий набір хромосом (XY), а в чоловіка — жіночий (XX).

Такі порушення можуть виявлятися як під час народження, так і під час розвитку дитини.

У разі виявлення у немовля і чоловічих, і жіночих статевих органів застосовується втручання з видалення того органу, який найменше виражений. Хірурги наближають будову організму або до жіночої, або до чоловічої. Перше зробити простіше. Але оскільки операції робляться в дуже ранньому віці, завжди залишається ризик не вгадати з тим, як згодом людина сприйматиме себе зсередини, що відчуватиме, до якої статі стане тягнутися.

Через велику кількість варіацій порушень і приховування батьками факту корекційного втручання, багато хто навіть у дорослому віці не знає, що він інтерсекс-людина. В останні десятиліття все більша кількість фахівців схиляється до того, що ранні втручання можуть нашкодити дитині. Операції, зроблені в більш пізні терміни, дадуть час на аналіз розвитку організму і можливість самовизначення особистості.

Інтерсексуальність — порушення, про яке не прийнято говорити. На жаль, багато інтерсексуальних людей стикаються з глузуванням, нерозумінням і неприйняттям. Але вони — члени нашого з вами суспільства. Вони не обирали свій шлях. І не повинні відчувати якогось дискомфорту тільки через те, що відрізняються від інших.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також