Дослідники розробили малоінвазивну техніку усунення відшарування сітківки
Хірург і дослідник сітківки з Сент-Майкла розробив нову малоінвазивну техніку усунення відшарування сітківки. Вона не вимагає розрізів і може бути виконана в кабінеті офтальмолога. Це відкриття допомагає значно скоротити процес реабілітації після втручання.
Данні про нову техніку супрахориоїдальної віскопексії (SCVEXY) з’явилися в журналі JAMA Ophthalmology. Провідним автором дослідження став Раджив Муні — вітреоретинальний хірург з Сент-Майкла.
Відшарування сітківки — це відрив світлочутливого шару в задній частині ока від нервової тканини. Таке відокремлювання веде до значних проблем із зором. У людини з’являються плями, спалахи в очах, затуманення та затемнення бокового зору. Якщо відшарування сітківки швидко не усунути, воно може призвести до постійної та серйозної втрати зору.
Багато з сучасних методів відновлення відшарування сітківки вимагають інвазивних хірургічних процедур в операційній, або введення в око бульбашки газу. Усі методики потребують від пацієнта досить тривалого періоду відновлення та обмежень у житті.
Раджив Муні зі своєю дослідницькою групою пропонують вводити супрахориоїдальний простір гелеподібну речовину — віскоеластик. Завдяки цьому сітківка може прикріпитися на місце менш ніж за 24 години. Тобто деякі пацієнти зможуть повернутися до звичної діяльності вже наступного дня.
Наступними кроками для фахівців стане виконання більшої кількості таких процедур та отримання досвіду в різних клінічних сценаріях. До всього команда подала заявку на патент для пристрою, який спрощує процес і полегшує введення в’язкопружної речовини в супрахориоїдальний простір.