Як надати першу допомогу постраждалим від обстрілів
Останнім часом російські війська посилили обстріли Запоріжжя. Зростає число жертв та постраждалих. За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, на 30% збільшує шанси на порятунок пораненого. У будь-який момент може статися так, що від наших з вами дій буде залежати чиєсь життя. Ми підготували чіткий алгоритм, який допоможе надати першу допомогу швидко та правильно.
Зміст:
Загальна інформація
Перша допомога – це дії, націлені на порятунок життя, зменшення страждань потерпілого та запобігання можливих наслідків. До прибуття швидкої домедичну допомогу може надавати кожна людина, яка знає що робити.
Основні принципи:
- Правильність і доцільність. Головне правило — не нашкодь! Починайте порятунок тільки тоді, коли ви впевнені в своїх знаннях.
- При наданні допомоги дійте рішуче і спокійно.
- Робіть усе швидко.
Алгоритм дій
- Подивіться навколо, впевніться, що ні вам, ні потерпілому не загрожує небезпека. При наданні допомоги не забувайте про самозахист.
- Оцініть стан людини. Зверніть увагу на свідомість, пульс, дихання.
- При потребі викличте швидку та інші екстрені служби (пожежників, міліцію тощо).
- Огляньте тіло. При наявності кровотечі, зупиніть її любим можливим засобом.
- Якщо людина в несвідомості або тяжко дихає, перевірте прохідність дихальних шляхів.
- При відсутності ознак життя розпочніть серцево-легеневу реанімацію. Якщо при цьому у постраждалого є кровотеча, зупиніть її.
- Якщо є підозра на травми кісток тазу чи хребта, не зрушуйте хворого з місця. Якщо такої підозри немає, переведіть постраждалого у стабільне положення. Для цього поверніть його набік лицем до себе, зігніть ногу в коліні, а під голову покладіть його руку.
- До приїзду медиків будьте рядом з постраждалим, контролюйте його стан.
Перша допомога у картинках
Нагадуемо, якщо ви не впевнені у своїх діях, зверніться до оточуючих!