Як запоріжцям та ВПО оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії
Робота МСЕК під час агресії російських військ на території України спрощена. Якщо людина вже має інвалідність, вона може прийти на повторний огляд аж через 6 місяців після припинення воєнного стану. До того часу всі виплати зберігаються. Якщо ви проходили медико-соціальну експертизу та не згодні з рішенням, яке отримали, його можна оскаржити. Але на це у вас є лише місяць.
Щоб оскаржити рішення МСЕК у досудовому порядку, вам потрібно звернутися або в комісію, що видавала висновок, або в обласний центр (бюро) медико-соціальної експертизи, розташований за адресою Запоріжжя, проспект Соборний, 44. При цьому обов’язково пишеться заява на ім’я керівника. Після звернення вам буде призначена дата повторного огляду. На його основі винесене нове рішення. Якщо ви не будете згодні й з ним, ви маєте право звернутися до Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України. Вона розташована в м. Київ на вулиці Юрія Коцюбинського, будинок 9.
У складних випадках міська, обласна та центральна МСЕК МОЗ можуть направити хворого на обстеження в Вінницький науково-дослідний інститут реабілітації інвалідів або до ДУ «НДІ медико-соціальних проблем інвалідності», який міститься в Дніпрі. Висновки цих закладів будуть взяті до уваги при винесенні рішень МСЕК.
У випадках, коли у вас при проходженні комісій вимагають гроші чи якось порушують права, негайно звертайтесь на гарячу лінію МОЗ за телефоном 0 800 60 20 19. І пам’ятайте, що ви можете оскаржити рішення комісії будь-якого рівня у суді.