Як захистити очі від штучного освітлення в короткі осінні дні
Чим коротшим стає світловий день, тим більше часу ми змушені проводити у приміщеннях зі штучним освітленням. При цьому порушуються природні ритми організму, що викликає в людини стомлюваність та дискомфорт. Однак, особливо руйнівним є тривалий вплив штучного світла на здоров’я очей. Дуже яскраві світильники, лампи синьо-білого спектра випромінювання, люмінесцентні лампи та різкі контрасти (яскравий екран у темряві) несуть очам додаткове навантаження, яке у свою чергу викликає запалення слизової оболонки, знижує гостроту зору та призводить до ряду інших проблем.
Щоб захистити очі:
- Для відпочинку та релаксації вибирайте тепле світло, а холодне біле змушує зосередитись, тому воно більше підходить для роботи.
- Використовуйте світлодіодні лампи зі стабільним випромінюванням, уникайте дуже яскравого світла.
- Знижуйте вплив синього світла екранів комп’ютерів, телефонів та планшетів. Для цього використовуйте спеціальні окуляри або сині фільтри на моніторах.
- Налаштуйте яскравість екрана відповідно до освітлення приміщення.
- Кожні 20 хвилин відводіть погляд від екрана на об’єкт, що знаходиться на відстані приблизно 6 метрів. Дивіться на нього протягом 20 секунд.
- Під час тривалої роботи робіть легкі вправи для очей. Наприклад, почергово зосереджуйтесь на близьких та далеких об’єктах.
- Забезпечте оптимальне розташування джерела світла. Щоб уникнути відблисків на екрані, джерело світла має бути розташоване збоку або позаду монітора, але так, щоб світло не було направлене прямо в очі.
- Щоб запобігти пересиханню очей, під час роботи за екраном частіше кліпайте. При потребі використовуйте спеціальні зволожуючі краплі.
Своєчасно виявити наявність проблем та запобігти їх розвитку допоможе регулярний огляд у окуліста.