Куди в Запоріжжі звернутися жінці, яка потерпає від насильства
З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить щорічна акція «16 днів проти насильства», яка привертає увагу до проблем домашнього насильства, ґендерної нерівності, торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми. На жаль, більшість жінок, які страждають від домашнього насильства, продовжують терпіти знущання лише тому, що не мають засобів для існування та банально не знають, куди йти. Усі, хто потрапив у таку ситуацію, повинні знати, що у Запоріжжі вже понад півтора роки працюють сучасні кризові кімнати, що надають притулок жінкам та дітям на строк до 20 днів. Тут на постраждалих чекає не тільки безпечний та комфортний простір, а й підтримка психологів, юристів та соціальних працівників, допомога у відновленні документів, пошуку роботи та житла.
Якщо ситуація вимагає більше часу, жертви насильства можуть заселитися в міському притулку на строк до 90 днів. При потребі в них є можливість залишитися ще на 3 місяці. Притулок із функцією кризової кімнати відкрився в Запоріжжі в серпні 2024 року. Його створенню посприяв Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA). У притулку є все необхідне для комфортного проживання родин: дитячі ліжка для немовлят, сучасна кухня, пральня, доступ до інтернету. Наразі тут перебувають 4 жінки та двоє діточок. За весь період існування притулку та кризових кімнат їх послугами скористались 75 жінок і 60 дітей.
Ключовим пріоритетом при цьому є безпека мешканців. Щоб кривдники не могли знайти постраждалих, адреси кризових кімнат і притулку тримаються в таємниці.
Жінки, які зазнали насильства, можуть звертатися за такими контактами:
- Національна поліція України — телефон 102;
- Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги: 050 730 09 72, 067 610 58 03;
- Денний центр соціально-психологічної допомоги: 067 399 82 27;
- Чат-бот «Запоріжжя – місце без насильства» (доступний у Telegram).
Кожна жінка заслуговує на любов, повагу та безпеку. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, пам’ятайте: це не ваша провина, і ви не самі. Не мовчіть, поруч є люди, які можуть допомогти!