Лише один випадок нещастя в дитинстві може збільшити кількість психічних проблем у подальшому житті

 

В Journal of Clinical Psychology з’явилась стаття доцента кафедри менеджменту охорони здоров’я та політики Університету Сент-Луїса, доктора філософії Санг Нам Ан. В ній він ділиться результатами дослідження взаємозв’язку між труднощами, які виникають  в дитинстві, та психологічними, когнітивними та психічними розладами дорослого.

Ан разом зі своєю командою вивчив дані майже 3500 осіб за 24 років їх життя. Дослідницька група брала до уваги усі випадки дитинства, які могли нанести психологічну травму. Враховувались такі події як переїзд через фінансові труднощі , потреба сім’ї у фінансовій допомозі, безробіття одного з батьків, проблеми з правоохоронними органами до 18 років, повторне навчання в одному і тому ж класі, пережите фізичне насильство та зловживання батьками наркотиками чи алкоголем.

Серед нещасних випадків у дорослому віці відмічали смерть дитини чи одного з подружжя, переживання стихійного лиха після 17 років, стрілянина зі зброї під час бою, зловживання партнером наркотиками чи алкоголем, випадки фізичного нападу іншої людини, наявність подружжя або дитини, які борються з серйозною хворобою або переживає безробіття.

Дослідження показало, що майже 40% усіх опитаних людей пережили певну форму негараздів у дитинстві, та 80% – у дорослому віці. Причому дві чи більше форм негараздів пережили лише 13% дітей та 52% дорослих. Ті, хто стикнувся с труднощами в дитинстві,  мали на 17% більше шансів зазнати проблем у дорослому житті.

У людей, які мали одну біду в дитинстві, рівень ризику тривожних станів зростав на 5% При наявності двох чи більше негараздів ризик депресії збільшувався на 20%, тривог – на 10%. При двох нещасних випадків у дорослому віці ризик депресій зростав на 24%,  зниження когнітивних здібностей – на 3%.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також