Люди з дислексією можуть бути дуже талановитими й успішними
Сьогодні світова громадськість відзначає Всесвітній день поширення інформації про дислексію. Його головна мета — підвищення обізнаності про особливості та потреби людей з дислексією, необхідність раннього виявлення розладу та підтримки хворих. Всесвітній день дає можливість роз’яснити суспільству, що дислексія не пов’язана з недоліком інтелекту і що люди з цим розладом можуть досягти успіху.
Кілька фактів, які змінять ваше ставлення і до хвороби, і до самих хворих
- Дислексія — один із найпоширеніших розладів навчання. Він трапляється в людей різного віку, рас і соціально-економічних груп. Головна причина — особливості розвитку мозку.
- Дислектики мають труднощі з зіставлюванням конкретних літер до конкретних звуків. Часто вони не бачать літери або плутають їх місцями, переставляють слова в реченні. Вони або взагалі не можуть читати, або не розуміють сенс прочитаного, не запам’ятовують те, що щойно прочитали.
- Фахівці виявляють генетичну схильність до захворювання. Якщо в сім’ї є дислектики, то цей розлад може передатися дітям або онукам.
- Дислексія проявляється в різних людей по-різному, зачіпає різні аспекти читання та письма, має різний ступінь тяжкості.
- Дислексія — не вирок. Що раніше буде виявлено розлад і що раніше почнеться навчання, то легше буде розвити навички читання та письма. Проблему не можна викорінити, вона залишиться з людиною на все життя. Але правильне навчання, підтримка та мотивація розвинуть компенсаторні навички, які допоможуть успішно справлятися з труднощами.
- Лікування передбачає застосування спеціалізованих методик і стратегій навчання. Залучають індивідуальні уроки, асистентські технології, підтримку вчителів і лікарів. У дуже рідкісних випадках підключають медикаментозну терапію.
- Люди з дислексією можуть бути успішними в мистецтві, науці, спорті, підприємництві та інших сферах життя. Ви здивуєтеся, але дислектиками були Володимир Маяковський, Агата Крісті, Г. Х. Андерсен, Чарлі Чаплін, Волт Дісней, Альберт Ейнштейн. Цей розлад діагностовано у Білла Гейтса і Стіва Джобса.
Розуміння дислексії та її особливостей допомагає суспільству створити більш інклюзивне суспільство, де всі мають рівні можливості для навчання та професійного розвитку.