Маленькі магніти у руках дитини можуть призвести до великих трагедій

Університет Саутгемптона оприлюднив результати масштабного дослідження, яке виявило тривожну тенденцію — сотні дітей щороку потрапляють до лікарень через проковтування магнітних іграшок (кульок, штучних пірсингів) та інших предметів домашнього вжитку.

Дослідження, опубліковане в журналі Archives of Disease in Childhood, вперше показало, що за один рік лише у Великій Британії було госпіталізовано близько 300 дітей, які проковтнули іграшки, що містять магніт. Приблизно 10% постраждалих потребували термінового хірургічного втручання, і більшість із них закінчилися серйозними проблемами, такими як видалення частини кишківника або необхідність встановлення стоми.

Особливу тривогу викликає тенденція, виявлена серед підлітків: 6% випадків ковтання були пов’язані з вірусними трендами в соціальних мережах, де діти, переважно дівчатка, намагалися імітувати пірсинг язика, вставляючи маленькі магніти в рот.

Лікарі також виявили, що діти, які ковтають два або більше магнітів, мають набагато вищий ризик тяжких наслідків, оскільки ці шматочки можуть у животі з’єднуватися разом. Масштаби небезпеки показав резонансний випадок дворічної Ребекки Маккарті, яка проковтнула 14 магнітних кульок. Її врятували лише завдяки складній двогодинній операції, під час якої, щоб дістатися до магнітів,  які притягнулися один до одного та заглибилися глибоко в тканини, лікарі були змушені видалити частину кишківника.

Фонд запобігання нещасним випадкам з дітьми закликає родини бути особливо обережними при купівлі іграшок. На жаль у продажу зустрічаються магнітні іграшки з магнітним потоком, що в 17 разів перевищує дозволену законом межу. Вони можуть не тільки утворити пролежні, але й розірвати нутрощі дитини, завдати їй травм, які змінюють життя або несуть смерть.

Фахівці просять:

  • Не зберігати вдома дрібних магнітів, якщо є маленькі діти.
  • Купувати іграшки лише у перевірених брендів.
  • Негайно звертатися до лікаря при підозрі на ковтання магніту.

Професор Холл підсумував: «У більшості дітей, які проковтнули магніт, спочатку не спостерігається жодних симптомів, тому при найменшій підозрі обов’язково треба робити рентгенівський знімок».

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також