Народні засоби боротьби з сухим кашлем
Сухий кашель — це рефлекторна реакція організму на подразнення дихальних шляхів, при якому не виділяється мокротиння. Він може бути симптомом багатьох захворювань, від звичайної застуди до серйозних патологій легенів. Нерідко він стає справжнім випробуванням: виснажує, подразнює горло і заважає нормально спати.
Полегшити стан при сухому кашлі можуть допомогти народні засоби:
- Тепле пиття. Це може бути теплий чай з медом і лимоном, відвари ромашки, липи, тепле молоко з медом і вершковим маслом чи вода з імбиром і куркумою. Такі напої пом’якшують слизову горла, зволожують дихальні шляхи, полегшують відходження мокротиння
- Мед – натуральний антисептик. Він знімає подразнення горла, має протизапальні властивості, допомагає зменшити частоту кашлю. Його можна додавати до теплого чаю чи молока або з’їдати чайну ложку натурального продукту перед сном. Не давайте мед дітям до 1 року!
- Інгаляції на основі гарячої води з ефірними оліями (евкаліпт, м’ята, чайне дерево), відвару картоплі, настоїв ромашки, шавлії, чебрецю. Вони зволожують слизову оболонку та полегшують дихання.
- Імбир – натуральний засіб, який має протизапальні та противірусні властивості й покращує відходження мокротиння. Його можна додавати в чай або воду з лимоном, вживати як суміш з медом.
- Прополіс. Цей натуральний антисептик знищує бактерії та віруси, допомагає при хронічному або надсадному кашлі. Гарний ефект дають додавання настойки в чай або в воду для полоскання горла. Не менш ефективно жування шматочка прополісу.
- Часник і цибуля. Їх недарма називають природними антибіотиками. Додавання до їжі часнику та цибулі в сирому вигляді або вживання їх сиропу з медом знищує бактерії та віруси, підвищує імунітет, полегшую сухий кашель.
- Чай або інгаляції з чебрецем. Вони мають відхаркувальні властивості, заспокоюють кашель, полегшують дихання.
Пам’ятайте також, що важливим фактором скорішого одужання є підтримання вологості повітря в помешканні. Сухе повітря сушить слизові оболонки носогорла, що провокує новий приступ кашлю. Щоб підвищити вологість використовуйте спеціальні зволожувачі, розвішуйте вологі рушники в кімнаті та частіше провітрюйте помешкання. Не забувайте й про полоскання горла сольовим розчином (1 ч. л. на 1 склянку теплої води), відваром ромашки, шавлії, календули або водою з содою та краплиною йоду.
Хорошими відхаркувальними властивостями володіють також відвар з листя матері-мачухи, кореня солодки, оману або алтея, настої шипшини або шавлії.