Нова схема щеплення проти коронавірусу, затверджена ВООЗ та МОЗ України
5 серпня 2024 року вийшов наказ МОЗ №1380. Він затвердив основні рекомендації щодо щеплень проти СОVID-19. Вони збігаються з останніми рекомендаціями ВООЗ. Згідно з ними, більшості людей достатньо одного введення вакцини. Люди, що входять до групи ризику можливого тяжкого перебігу хвороби, потребують повторних ревакцинацій.
Другу дозу вакцини вводять:
- людям відповідних професій (вчителям, військовим, лікарям, тощо);
- вагітним;
- літнім людям, особливо тим, кому понад 60 років;
- пацієнтам з аутоімунними захворюваннями (наприклад, системним червоним вовчаком);
- особам, що проходять імуносупресивну терапію (наприклад, при ракових захворюваннях або трансплантації органів);
- іншим люди з ослабленим імунітетом;
- пацієнтам з тяжкими хронічними хворобами (серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, хронічними респіраторними хворобами, патологіями нирок, ожирінням тощо);
- іншим дітям та дорослим, які можуть мати важкий перебіг та ризик смерті через захворювання на СОVID-19.
Ревакцинація зазвичай робиться через 6-12 місяців після введення першої дози вакцини. Потреба в неї визначається лікарем. Для щеплення можуть використовуватися будь-які з наявних препаратів, але краще вибирати ті, що адаптовані під штами Omicron. Наразі В Запорізькій області є достатня кількість доз такої специфічної вакцини від відомого виробника Pfizer.
Отримати безоплатне щеплення можуть як ті, хто вакцинується вперше, так ї ті, хто вже пройшов базовий курс щеплення та ревакцинації в минулі роки. Направлення на щеплення дає сімейний лікар.