Постійне забруднення повітря в Запоріжжі може нести загрозу розвитку аутоімунних захворювань

В одному з останніх досліджень міжнародна група вчених встановила, що забруднене повітря може суттєво підвищувати ризик появи системного червоного вовчка – серйозного захворювання аутоімунної групи, яке вражає тканини та органи людини.

Дослідники виявили, що тривалий вплив дрібнодисперсних частинок (PM2.5), основного компонента смогу, збільшує ймовірність розвитку вовчка на 20%. Завдяки своїм маленьким розмірам частинки PM2.5 проникають в легені та кровотік, провокуючи запальні процеси. Ці процеси можуть активувати аутоімунні реакції, які залишаються тригером для розвитку захворювання.

Особливо уразливою до впливу токсичних частинок є жінки молодого та середнього віку. При цьому найчастіше вовчак діагностують у жінок від 20 до 40 років.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Arthritis & Rheumatology. Учені наголошують, що цей результат є тривожним сигналом у контексті зростання рівня забруднення повітря в багатьох регіонах світу, в тому числі — в Запоріжжі. Для кращого розуміння впливу токсичних речовин на імунну систему необхідні подальші дослідження.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також