Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль із робочим візитом у Запоріжжі

Сьогодні під час робочого візиту до Запоріжжя Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що на сьогоднішній день вакцинація від COVID-19 – це стратегічне завдання для всієї країни.

«За минулий і цей тиждень ми бачимо антирекорд у статистиці. Ми переконані, що наступного тижня пройде стабілізація ситуації. Запроваджено червоні зони у 15 областях. Вони дають свій результат. Звичайно, збільшується і рівень вакцинації населення, але працюють і карантинні обмеження, які минулого і цього року вже продемонстрували свою ефективність. Тому ми абсолютно переконливо очікуємо стабілізації і надалі покращення ситуації із захворюваністю. Але без вакцинації здолати пандемію неможливо. Тому ключове завдання для кожної області, для кожного голови ОДА, для кожного головного лікаря – виконувати поставлені завдання щодо вакцинації, створювати відповідну інфраструктуру та можливості вакцинуватися максимальній кількості людей», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що 95% хворих – це не вакциновані, пандемія коронавірусу перетворилася на пандемію не вакцинованих. За дослідженнями медиків, вакциновані люди хворіють дуже рідко, і якщо хворіють – у легкій формі. Найменше 5% хворих – це вакциновані, і у реанімаціях менше 1% вакцинованих людей. Тобто, вакциновані люди майже не зазнають тяжкого перебігу хвороби.

Денис Шмигаль розповів, що Урядом запроваджено новий інструмент контролю та управління та координації вакцинацією – дашборди. На яких можна побачити кожного сімейного лікаря та кожен пункт вакцинації та зрозуміти ефективність їх роботи. Прем’єр-міністр порадив застосовувати такі дашборди і в масштабі кожної області та лікарні, щоби підняти рівень вакцинації.

Під час прес-конференції у Запоріжжі Прем’єр-міністр приділив особливу увагу забезпеченню лікарень киснем. Він зазначив, що питання кисню та власного виробництва кисню у лікарнях – на особистому контролі міністра. Це є пріоритет для уряду.

У вересні Уряд виділив зі спецфонду 400 млн грн. на закупівлю та встановлення кисневих станцій – кошти розподілили між областями. Додатково у жовтні виділено ще дві субвенції для трьох областей у розмірі 73 млн. грн. До кінця року Уряд очікує надходження до спецфонду у розмірі 800 млн. грн., які також можуть бути спрямовані на боротьбу з COVID-19.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також