Скільки мільйонів «заощадили» запорізькі можновладці на закупівлях для 9 міської лікарні
Зміст:
Без тендеру та за спецпроцедурою воєнного часу – саме так зараз проводяться закупівлі в деяких запорізьких лікарнях.
«Війна усе пробачить»… але тільки не тих, хто намагається удвічі завищити ціни медичних закупівель у Запоріжжі. Видання «Медінфо» продовжує серію розслідувань щодо #НЕпрозорих аукціонів міських лікарень. Сьогодні у фокусі уваги тендерні пропозиції – «Міської лікарні №9» Запорізької міської ради.
Поки усі запоріжці в розгубленості проживали перші місяці страшної війни, посадовці не гаяли часу, аби покласти «у кишеню» пару сотень тисяч гривень, завдяки збільшеним цінникам у тендерах. Згідно з даними порталу публічних закупівель «Прозорро» КП «Міська лікарня №9» за умов воєнного стану провело ряд аукціонів на постачання медичного обладнання та виробів медичного призначення, із завищеною ціною щонайменш у 1,5 раза. Розбираємось…
31 березня 2022 року, через більше як місяць повномасштабного вторгнення рф, в електронній системі з’являється пропозиція щодо закупівлі «лікарняних ліжок «Біомед» та протипролежневих систем в комплекті до них» для 9 міської лікарні Запоріжжя. За це замовлення комунальний заклад готовий викласти з бюджету – 2 661 120 гривень.
Тендер провели без конкурсу за спеціальною процедурою «Українська Визвольна Війна», яка дає можливість під час воєнного стану укладати договори по спрощеній процедурі та без проведення торгів. Тож, того ж дня, 31 березня, в системі опублікували укладений договір із переможцем аукціону. До речі, згідно з опублікованим документом, договір був укладений за тиждень до оприлюднення – 25 березня, з підрядником ФОП Лащенко Артем Віталійович.
Згідно з договором закупівлі, закладу нададуть 70 ліжок «Біомед» НВМ-2SM, коштом – 36 217 гривень за 1 шт. та відповідно 70 протипролежневих матраців за – 1 799 гривень за 1 шт.
Ми вирішили з відкритих джерел Інтернету, подивитись суму аналогійних ліжок. Так, згідно з пошуковими запитами, відповідна модель ліжка коштує – 19 305 гривень, тож за 70 ліжок постачальник просить – 1 351 350 гривень.
Згідно з математичними розрахунками, ми мамо 1 183 840 гривень у залишку на одному тільки тендері. Зекономив – значить заробив, домірковують можновладці.
«Розряд…імпульс»
2 липня, «Міська лікарня №9» оприлюднила запит на придбання «Дефібрилятор-монітора BeneHeart D3 (КНР)» за 1 192 000 гривень бюджетних коштів. Схему закупівлі обрали ту саму – «Визвольна Війна».
У звіті про закупівлю йдеться, що комунальний заклад мав потребу у 4 шт. медичного обладнання, загальним на суму 298 000 гривень за один прилад. Фінансування здійснювалось коштом Запорізької міської територіальної громади.
Переможцем аукціону стала компанія ТОВ «Медсервісгруп», яка зобов’язалась надати прилади з 24 червня по 23 серпня.
Вдаємось до вже знайомого методу пошуку цін, й бачимо, що середня ціна «Дефібрилятор-монітора BeneHeart D3 (КНР) складає – 187 050 гривень за 1 шт. Тож за 4 шт. сума становить – 748 200 гривень.
На потреби Запорізької громади могли залишитись – 443 800 гривень.
«Буде світло…»
Без тендеру та за спецпроцедурою воєнного часу, 3 липня було замовлено 9 шт. «Ламп хірургічних безтіньових CHYLED-700», загальною вартістю – 2 700 000 гривень. Фінансує потребу та сама Запорізька територіальна громада.
Переможцем аукціону стала вже відома нам компанія – ТОВ «Медсервісгруп», яка продала 1 лампу за – 300 000 гривень.
У відкритих джерелах Інтернет, за запитом «Лампа хірургучна безтіньова CHYLED-700», система не знаходить відповідну модель, буцімто її взагалі не існує, проте видає нам аналогічні моделі, які відповідають характеристикам. Середня вартість лампи складає – 187 000 гривень. Тож за 9 приладів, ми могли сплатити – 1 683 000 гривень. Отже, з цього аукціону ми економимо – 1 017 000 гривень.
Шляхом аналітики, пошуку та незаангажованості, наша редакція заощадила міському бюджету – 2 644 640 гривень. А ось в чию кишеню «заощадили» відповідні кошти можновладці – залишається питання.