Вчені найшли зв’язок між зміною мікрофлори порожнини рота та розвитком раку

Ротова порожнина — велика екосистема, в якій вирує життя мікроскопічних організмів. Нещодавно в журналі Periodontology з’явилась стаття дослідників Каролінського інституту, які співпрацюють з вченими з Південної Кореї, Шрі-Ланки та Австралії. Вона розкриває вплив мікробів на патології порожнини рота, у тому числі – на розвиток раку.

Дослідники проаналізували зразки слини, зубного нальоту (біоплівки) і тканини слизової оболонки рота при різних патологіях та на різних стадіях розвитку раку порожнини рота. Передові технологічні метагеномні та метапротеомні платформи дозволяють розшифрувати склад мікробів, що мешкають у ротовій порожнині, проливаючи світло на їхню присутність і роль у захворюваннях. У випадку плоскоклітинного раку порожнини рота було зафіксовано збільшення кількості таких мікробів, як Prevotella intermedia, Porphyromonas endodontalis, Acremonium exuviarum та Aspergillus fumigatus. У той же самий час спостерігалось зменшення популяцій Streptococcus salivarius, Scapharca bringonii, Mortierella echinula та Morchella septimelata. Цей мікробний дисбактеріоз був найбільш вираженим у зразках слизової оболонки, а не у зразках біоплівки чи слини.

Отримані дані покращують розуміння екосистеми рота та її трансформацій при дисплазії слизової оболонки та раку порожнини рота. Вчені впевнені, що зміни основного мікробіома можуть стати діагностичним маркером низки патологій на ранніх стадіях розвитку, а також допоможуть розробити якісні методи профілактики та лікування хвороб.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також