Вчені стверджують, що рівень глюкози в крові може знизити… червоне світло
У Journal of Biophotonics опубліковані результати досліджень, які підтверджують, що червоне світло з довжиною хвилі 670 нм, стимулює виробництво енергії в мітохондріях. А пришвидшення метаболізм призводить до зниження рівня глюкози в крові.
Щоб дослідити вплив червоного світла, дослідники набрали 30 здорових учасників, яких потім розділили на дві групи. В якийсь момент людей просили випити глюкозу, після чого у них впродовж двох годин кожні 15 хвилин вимірювали рівень глюкози в крові. При цьому одна з груп за 45 хвилин до прийняття глюкози на 15 хвилин поміщалася в кімнату з червоним світлом.
Як показали тести, учасників, які відчували вплив червоного світла, протягом двох годин після випитого розчину глюкози демонстрували менші показники загального та максимального рівня цукру крові. Дослідники вважають, що світло, довжина хвилі якого складає 670 нм, прискорює роботу мітохондрій – маленьких станцій, що переробляють глюкозу і кисень в АТФ – основне джерело енергії для клітин.
Хоча в експерименті брали участь лише здорові люди, науковці мають надію, що методика опромінювання червоним світлом допоможе зменшити потенційно шкідливі стрибки глюкози в крові після їди у хворих на діабет.
Дослідження також може свідчити про негативні наслідки світлодіодного освітлення, в якому переважає синє світло. Звичайне сонячне світло несе в собі баланс хвиль червоного та синього спектру. Але в наших будинках найчастіше використовують лампи на світлодіодах із синім спектром хвиль. Тривалий вплив синього світла без червоного може бути потенційно токсичним та провокуючим порушення рівня цукру в крові, що у довгостроковій перспективі призводить до діабету та інших проблем зі здоров’я