У лікарні Запоріжжя замовили автономні кисневі станції: де їх встановлять

Під Новий Рік губернатор Запорізької області Олександр Старух анонсував постачання автономних кисневих станцій до опорних лікарень. Перевага комплексів у тому, що вони здатні виробляти кілька сотень літрів власного кисню за хвилину незалежно від устаткування.

За словами голови ОДА, такі станції вже отримали три лікарні Запоріжжя, медустанови у Мелітополі, Кам’янці-Дніпровській та Веселому. У планах – поповнити арсенал комплексами у 13 лікарнях регіону. «Медінфо» з’ясував, чого чекати у найближчому майбутньому та скільки витратять на проекти зі встановлення кисневої станції.

Міська лікарня №1

Про необхідність проекту на сайті публічних закупівель повідомили 18 листопада. Запланована станція повинна забезпечувати киснем 250 пунктів, кожен з яких вироблятиме 20 літрів на хвилину. Майданчик станції буде за огорожею та під відеоспостереженням. На роботи проектувальника було виділено 246,2 тис. грн.

Міська лікарня №2

23 листопада на сайті Prozorro було оголошено тендер на розробку проекту для капітального ремонту системи кисневого забезпечення із встановленням станції. Вона включає 15 пунктів, кожен зможе надавати 40 літрів кисню в хвилину. Загальна потужність станції – 644 літри. Роботи коштуватимуть місцевому бюджету 249 тис. 31 грн. Станом на кінець грудня 2021 року проект уже був готовий.

Міська лікарня №6

Олександр Старух повідомив, що тут уже встановили кисневу станцію. Ми знайшли замовлення на виготовлення проекту для подальших робіт. Тендер оголосили того ж дня, що й на станцію для лікарні №1. Це 15 пунктів, потужність кожного – 30 літрів за хвилину, а загалом станція здатна виробляти 446 літрів за хвилину. Подача кисню безперебійна. Розробку проекту завершили до 20 грудня за 246 298 грн.

За два дні до оголошення тендеру на ці роботи лікарня оголосила закупівлю системи подачі кисню з тією самою потужністю, що вказана у документації. Вартість обладнання становила 4 млн. 891 тис. грн. Його доставила компанія «ММЕ».

Бердянське територіально-медичне об’єднання

19 листопада на сайті Prozorro з’явилося оголошення про створення проекту для реконструкції системи подачі кисню з облаштуванням п’яти станцій. Але дедлайн робіт зазначений 31 березня 2022 року. Станції передбачають 400 пунктів постачання кисню з потужністю 12 літрів за хвилину і резервне джерело. Лише на проект із місцевого бюджету виділили 1 млн. 98 тис. грн.

Зазначимо, що розробку документації віддали тому самому підприємцю – Голдовському Юрію Яковичу. За 2021 його прибутки зросли в 4 рази. Голдовський працює в основному по Запоріжжю, але також контролював ремонти та розробляв проекти для лікарень Дніпра та Кривого Рогу.

Скільки коштуватиме місцевому бюджету саме обладнання – дізнаємося з часом. Хочеться вірити, що нові станції допоможуть пацієнтам із COVID-19 забути про проблему нестачі кисню.

Автор: Софія Єлагіна

Зараз обговорюють

Читайте також