Чи шкодить сучасний телевізор здоров’ю людини?
Американська академія офтальмології вивчила вплив сучасного телевізора на зір людини. Нещодавно професор Лі Дафнер озвучив офіційні результати досліджень: «Телепрогляд не завдає шкоди очам». Проте вчені звертають увагу на час, що проводиться перед телевізійним екраном, закликаючи чергувати з іншими заняттями. Зрозуміло, що годинами спрямований на екран погляд та ще й під незручним кутом призведе до втоми очей.
За роки еволюції телевізор перетворився не лише зовні. У наші дні виробники використовують нові технології відтворення. Серед пропонованих моделей нескладно підібрати телевізор з потрібним типом екрану і характеристиками, що відповідають вашим критеріям. Але спершу давайте обговоримо, які фактори впливають на нашу безпеку.
Зміст:
Діагональ екрану та правильне розташування
Хоча сучасні екрани безпечні на будь-якій відстані, наш зір максимально вловлює найдрібніші деталі на відстані, що дорівнює величині діагоналі в см помноженої на 1,5–2,5. Цей коефіцієнт актуальний для найпопулярнішого дозволу FullHD.
Приклад розрахунку телевізора з діагоналлю 40″.
40 х 2,54 х 2,5 = 254. Це означає, що оптимальна відстань між очима людини та центром екрану становить 2,5 м.
Встановлювати телевізор краще так, щоб дивитися на нього сидячи. Не варто забувати про освітлення. Сонячне проміння або світло електричних ламп, відбиваючись від екрану, будуть зліплювати.
Частота кадрів
Кількість кадрів, що змінюються протягом секунди, суттєво впливає на перегляд. Чим воно вище, тим плавніше руху на екрані, тим динамічніше картинка. Розмір вимірюється у Гц.
Для фільмів і телепередач цілком достатньо стандартної частоти оновлення кадрів-60 Гц. Любителям екшен, динамічних ігор варто вибрати модель із частотою 120 Гц. Низька частота може викликати не лише втому очей, а й головний біль, зниження концентрації.
Тип матриці та підсвічування
Всі види матриць, що застосовуються в сучасних дисплеях: LED, QLED, OLED, Nano Cell абсолютно безпечні. Їхні компоненти не містять кадмію, фосфіду індію, як це було у їхніх попередників.
Всі вони забезпечують достатню яскравість та чистоту фарб, але найбільш реалістичним зображенням характеризується телевізор із OLED-екраном.
Зменшення впливу синього світла
Тривала дія синього кольору пригнічує вироблення мелатоніну, що призводить до порушення сну. Технології, що використовуються в дисплеях OLED, зменшують синій колір, зберігаючи чітку передачу кольору.
Відсутність мерехтінь та відблисків
Саме мерехтіння, навіть не помітне, завдавало основної шкоди сітківці ока. У сучасних телевізорах цю проблему усунуто.
Бліки виникають від несумісності яскравого освітлення та світла, що походить від дисплея. Покриття антивідблиску мінімізує різницю, забезпечуючи очам комфортну картинку. Зробивши правильний вибір телевізора, не забувайте фільтрувати контент, не перенавантажуйте власну психіку зайвими переживаннями. ТБ — це лише техніка, яка кориться нашим командам. Якщо він замінив живе спілкування, прогулянку на свіжому повітрі, звинувачувати у погіршенні здоров’я варто зовсім не телевізор.