Загадковий світ глаукоми: відомі та маловідомі факти

З 11 по 17 березня у рамках Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою у всьому світі проходять заходи, спрямовані на поширення інформації про профілактику, діагностику і лікування цього захворювання очей. Глаукома – це хронічне захворювання. Основна його причина – підвищений внутрішньоочний тиск. Без своєчасного виявлення та лікування воно може призвести до пошкодження зорового нерва і втрати зору. На жаль глаукому часто називають «тихим ворогом очей», оскільки на початкових стадіях багато пацієнтів не відчувають ніяких симптомів.

Глаукома: неймовірні факти та цікаві аспекти

Глаукома: неймовірні факти та цікаві аспекти

У рамках Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою ми підготували вам декілька цікавих фактів про хворобу. Глаукома:

  1. Вважається головною причиною незворотної сліпоти.
  2. Діагностується у майже 100 млн людей у світі.
  3. Частіше всього зустрічається у людей старше 40 років.
  4. Може виникнути не лише при високому внутрішньо очному тиску, а й при нормальному або навіть низькому тиску в очах.
  5. Може передаватися від батьків до дітей. Однак генетика є лише одним з факторів ризику. На розвиток глаукоми також впливають такі чинники як вік, стать, расова приналежність. Серед основних причин — стійке підвищення кров’яного тиску, зміщення кришталика, надмірне фізичне навантаження; травми, інфекції, пухлини органу зору, хвороби щитоподібної залози, цукровий діабет тощо.
  6. На жаль, неможливо вилікувати, але з правильним лікуванням та регулярними оглядами можна контролювати захворювання і запобігти прогресуванню втрати зору.

Обов’язково зверніться до лікаря при:

  • поступовому зниженні зору, особливо, коли пацієнти перестають бачити об’єкти по боках або у верхній або нижній частині зорового поля;
  • болях в очах або головних болях, особливо вночі або при зміні освітлення;
  • розмитості зору або проблемах при читанні або розпізнаванні об’єктів;
  • появі відчуття тиску в очах або головних болях, у тому числі під час змін атмосферного тиску або при важких навантаженнях;
  • помірному почервонінні очей, особливо вранці або ввечері;
  • двоїнні в очах;
  • зменшенні різкості чи контрастності предметів.

Важливо зауважити, що симптоми глаукоми можуть варіюватися в залежності від типу і стадії захворювання. Метод лікування підбирається індивідуально. Найчастіше терапія починається з призначення спеціальних крапель. Через деякий час може хворий може потребувати хірургічного втручання, або лазерної терапії.

 

 

 

 

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також