Зелень та овочі, які необхідно ввести в раціон у травні
Травень — місяць, в якому з’являються перші овочі та зелень нового сезону. Вони містять велику кількість вітамінів та мікроелементів, які дуже необхідні і дорослим, і дітям у весняну пору. Щоб поповнити запаси, обов’язково введіть в раціон:
- Зелень, яка містить шпинат, листя кульбаби чи мангольд. Пучок такої зелені — це денна норма вітаміну К та значна частка кальцію. Вітамін К зміцнює судини та нігті, запобігає серцево-судинним хворобам. Кальцій забезпечує міцність кісток. Шпинат містить велику кількість вітамінів А, С та К, а також фолієву кислоту, залізо, антиоксиданти. Ці речовини корисні для здоров’я клітин, шкіри, зору, імунної системи.
- Спаржа. Вона багата антиоксидантами, вітамінами та мікроелементами. У 90 грамах овочу міститься більш ніж половина денної норми вітаміну К, 12% — вітаміну С, 34% — фолату. До всього, з’ївши цю кількість спаржі, ви отримаєте 1,8 грама клітковини та понад 2 грами білка, поповните запаси вітаміну Е, заліза, калію, фосфору, цинку, рибофлавіну. Особлива користь спаржі – в наявності у неї великої кількості антиоксидантів (захищають клітини від пошкоджень вільними радикалами) та флавоноїдів (виконують протизапальну, протиракову, противірусну функцію). Спаржу можна варити, смажити, готувати на грилі або використовувати для салатів та паст.
- Цибуля-порей. Має більш кремову структуру, солодший та м’якіший смак, ніж звичайна зелена цибуля. Це ще одне джерело вітаміну К. Цибуля-порей багата на каротин та каротиноїди, які забезпечують гостроту зору, покращують імунітет, комунікацію клітин між собою та сприяють нормальному гормональному фону людини. Страви з цибулею-пореєм виконують функцію пребіотика – сприяють розвитку здорової мікрофлори кишківника.
- Качанні салати. Айсберг, латук, ромен — гарна основа будь-якого салату. Їх качанчики містять вітамін С, К, А, фосфор, магній, фолієву кислоту, клітковину та хлорофіл.
- Ревінь . Ця рослина з кислим смаком використовується в кулінарії та традиційній медицині. Ревінь багатий на клітковину, вітаміни К, С, групи В, калій, магній та марганець. Він покращує перистальтику кишківника, допомагає захищати клітини організму від запалення та пошкоджень вільними радикалами, підтримуэ здоров’я кісток, шкіри, захищає печінку, допомагає очищати її від токсинів. Ревінь можна використовувати в приготуванні різних страв, таких як варення, пироги, супи та салати. Однак важливо пам’ятати, що його стебла містять оксалати, тому вживати страви з ревенем потрібно помірно. А людям, хворим на подагру, краще зовсім виключити ревінь із їжі.
Пам’ятайте, щоб отримувати всі необхідні речовини, овочі, фрукти та ягоди треба вживати що дня. До того, вони мають складати 50% вашого раціону.