Центр громадського здоров’я МОЗ України розповідає, як передаються гепатити В та С та як захистити себе.
27 липня відбудеться брифінг «Гепатит С – більше не вирок!» , де експерти розкажуть про інноваційне лікування гепатиту С та ефективність закупівель через міжнародні організації, завдяки чому Україна зможе вилікувати всіх зареєстрованих пацієнтів із гепатитом С безоплатно.
Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.
Гепатит B і C – 2 основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту – є причиною 96% всіх випадків смерті гепатиту. Близько 325 000 000 людей у світі живуть із хронічною інфекцією, спричиненою вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C.
Гепатит може передаватися:
Гепатит є небезпечним і для працівників охорони здоров’я, які можуть мати травми від уколів голками при догляді за пацієнтами, інфікованими вірусним гепатитом В.
Вірус гепатиту В не передається через столові прилади, при годівлі грудьми, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, ви не можете заразитися гепатитом В у басейні або в інших подібних місцях.
ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ В
Найкращий і найбільш ефективний спосіб запобігання інфікуванню гепатитом В – це вакцинація. Згідно з Національним календарем щеплень, першу дозу вакцини проти гепатиту В дитина має отримати протягом першої доби життя, другу – у 3 місяці, третю – у 6 місяців.
Станом на 1 липня 2018 року в Україні є 1805 242 доз рекомбінантної вакцини для профілактики гепатиту В.
Передачу вірусу гепатиту В можна запобігти, дотримуючись простих правил: