Безкоштовні ліки жителям Запоріжжя: оновлено державну програму
Програма уряду «Доступні ліки» нещодавно оновилась. Список поповнили додаткові безкоштовні ліки, які можна отримати в аптеках. Для цього необхідно мати лише електронний чи паперовий рецепт від свого лікаря. За імпортні кошти доведеться трохи доплатити.
Лікарі розповідають, що частіше за все до них звертаються зі скаргами на серцево-судинну систему та цукровий діабет. Рідше – з іншим.
Поки діє воєнний стан, лікар виписує пацієнту паперовий рецепт із строком дії на місяць, що більш актуально для людей похилого віку. Або електронний варіант, що діє три місяці. Програма “Доступні ліки” передбачає отримання ліків проти захворювань:
- серцево-судинної системи та цереброваскулярних;
- цукрового діабету ІІ типу, нецукрового діабету;
- дихальних шляхів у хронічній формі;
- психічних розладів та епілепсії;
- хвороби Паркінсона.
Сімейний лікар Наталія Левошко із Центру первинної медсандопомоги №5 повідомила, що Реєстр оновився у 2022 році, внаслідок чого до нього увійшло 462 препарати, які пацієнт може отримати повністю безкоштовно або трохи доплативши. Останнє стосується здебільшого імпортних ліків.
До Реєстру додано 203 препарата проти хвороб серцево-судинної системи, 72 позиції інсуліну, 63 для корекції розладів поведінки, психіки та епілепсії, 52 від діабету ІІ типу та інші. За словами Н. Левошко, у переліці з’явилося більше комбінованих ліків, як “Фальматерол”.
Отримати препарати за програмою можна лише у тих аптеках, де є спеціальна наліпка. Фармацевти кажуть, що держава оплачує більшу частину таких ліків, а за імпортні варіанти доплачують зовсім небагато – приблизно 5-130 грн.
Для отримання рецепту на доступні ліки необхідно прийти до свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. Пройти обстеження, отримати призначення, щоб якнайшвидше позбутися проблеми, що раптово з’явилася. Після цього лікар видасть форму рецепта, яка зручна саме вам. Переселенці можуть одержати рецепт на ліки без декларації.