Під час візиту Сергія Дуброва у медичних закладах Запоріжжя знову було виявлено низку порушень
Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров проінспектував роботу медичних закладів Запоріжжя, які уклали контракти із НСЗУ щодо Програми медичних гарантій. Головна мета його робочої поїздки — перевірка цільового використання грошей, що виділяються медзакладам. Завдяки правильному розподілу коштів лікарні мають надавати якісну допомогу, закуповувати ліки, забезпечувати медперсонал заробітною платою, покращувати умови перебування пацієнтів.
Спілкуючись з керівництвом та медперсоналом Запорізької обласної клінічної лікарні Сергій Дубров зауважив, що кожен керівник медзакладу у першу чергу має піклуватися про комфорт хворих, а вже потім займатися ремонтом свого кабінету та адміністративного корпусу. Не можна назвати адекватним менеджмент лікарні, у відділені якої 4 дні не працює душ, і керівник нічого не робить для усунення цієї проблеми.
Розмовляючи з пацієнтами міській лікарні №5 Запоріжжя, перший заступник міністра охорони здоров’я з’ясував, що деякі лікарі змушують хворих купувати препарати за власні кошти. Нерідко вони призначають ліки, ефективність яких не доведена. І це при тому, що при лікуванні в стаціонарі має бути безкоштовним, тому що всі витрати покриваються пакетами Програми медичних гарантій. Керівництво лікарні зобов’язали повернути гроші тим хворим, що купували ліки самостійно.
При аналізі закупівель ліків було визначено, що деякі медзаклади витрачають на «фуфломіцини» до 30% загального бюджету. А користь від їх застосування – нульова. Такі «препарати» відсутні у Національному переліку лікарських засобів, не входять в протоколи лікування, які затверджені МОЗ.
Сергій Дубров наголосив: якщо лікар вимагає кошти у хворого, що лікується в стаціонарі, – скаржтеся керівнику лікарні, або дзвоніть на «гарячу лінію» НСЗУ за телефоном 16-77.
Перевіряльники обговорили з керівництвом лікарень необхідність збільшення кількості ліжок для військових, розширення співпраці з військовою системою медичної допомоги, збільшення числа військовослужбовців у відділеннях реабілітації.