4 фактори, що вбивають щитовидку і призводять до гіпотиреозу
Як правило, дисфункцію щитовидки виявляють або випадково при якомусь профілактичному огляді, або за сильного погіршення якості життя, що змушує людину звернутися до лікарів. У більшості випадків перші прояви хвороби — випадання волосся, млявість, зайва вага, набряки — ми списуємо на будь-що, тільки не на щитовидку. При цьому продовжуємо вести колишній спосіб життя, який повільно, але планомірно вбиває ендокринну залозу.
Серед основних факторів, що призводять до недостатнього вироблення тиреотропних гормонів:
- Стрес. Від нього страждає не лише щитовидка, а й імунна система. Звичайно, за умови війни повністю уникнути стресу не вийде, але контролювати його рівень і боротися з його наслідками — просто необхідно. Для цього підійдуть медитації, дихальні вправи, відволікання себе на рутинні справи, заняття спортом. Дуже важливо дотримуватися порядку дня, спати не менше 8 годин на добу.
- Голодування, незбалансоване харчування. Для правильної роботи нашого організму потрібні і вуглеводи, і білки, і жири, і макро-, і мікроелементи. Харчування людини має бути збалансованим. До дисфункції щитовидки може призвести як суворе обмеження вуглеводів, так і модне веганство. Відсутність в раціоні їжі тваринного походження призводить до дефіциту білків — матеріалів, з яких будуються тиреотропні гормони.
- Самолікування, захоплення БАДами. Сьогодні буквально з кожної праски нам кричать про корисність різних харчових добавок. У тому числі тих, що містять селен та йод. Звісно, їх прийом виправданий за наявності дефіцитів цих речовин. А ось за їх надлишку вони можуть тільки нашкодити. Щоб зрозуміти, які БАДи потрібні саме вам, потрібно хоча б 1 раз на рік здавати аналізи на наявність магнію, селену, заліза, цинку, вітамінів, і вже за їх результатами підбирати найбільш слушні харчові добавки.
- Зловживання засмагою та лазеротерапією. Загар, що призводить до почервоніння шкіри, як і вплив лазерного випромінювання, який застосовується в процедурах, що омолоджують, може спровокувати формування у тканинах щитовидної залози вузлів і кістоподібних утворень.
Щоб не пропустити розвиток захворювань щитовидки, уважно ставтеся до свого здоров’я і хоч раз на рік проходьте профілактичні обстеження.