Напиши та викинь: новітнє дослідження підтверджує дієвість простого методу зменшення гніву

Дослідницька група в Японії виявила, що подрібнення чи викидання аркуша, на якому людина записала свою реакцію на якийсь негативний випадок, зменшує почуття гніву.

«Ми очікували, що наш метод певною мірою придушить гнів. Однак ми були вражені тим, що гнів був усунений майже повністю», — сказав провідний дослідник Нобуюкі Кавай.

Результати цього дослідження, опубліковані в Scientific Reports. Вони стали кульмінацією багаторічних пошуків зв’язку між написаним словом й зниженням гніву і добре показують, як взаємодія з фізичними об’єктами може контролювати настрій людини.

Для свого проєкту Каваї та його аспірант Юта Каная, обидва з Вищої школи інформатики Університету Нагоя, попросили учасників написати короткі думки про важливі соціальні проблеми, наприклад, чи слід заборонити куріння в громадських місцях. Потім вони сказали їм, що докторант Університету Нагоя оцінить їх написання.

Незалежно від того, що писали учасники, оцінювачі поставили їм низькі бали за інтелект, інтерес, приязність, логіку та раціональність. Щоб пояснити суть справи, докторанти також написали образливий коментар: «Я не можу повірити, що освічена людина думатиме так. Сподіваюся, ця людина чогось навчиться під час навчання в університеті».

Учасників експерименту, які отримали негативні коментарі, попросили написати свої думки щодо відгуку. При цьому зосередиться на тому, що спричинило емоції. Потім одній групі запропонували або викинути написаний ними папір у бак для сміття, або зберігати його у файлі на своєму столі. Другій групі наказали знищити документ у шредері або помістити його у пластикову коробку.

Після всього студентів звеліли оцінити свій рівень гніву в момент читання коментаря та після утилізації чи зберігання листка паперу з виплеснутими емоціями. Як і очікувалося, всі учасники повідомили про високий рівень гніву після отримання образливих відгуків. Однак рівень гніву людей, які викинули папір у сміттєвий бак або подрібнили його, знизився майже до нуля. Тим часом, учасники, що залишили друковану копію образи, відчули лише невелике зменшення загального гніву.

Каваї використовує цю методику для допомоги бізнесменам, які опинилися в стресових ситуаціях. Разом із практичними перевагами це відкриття може пролити світло на походження японської культурної традиції, відомої як «хакідашісара». Хакідашісара — це щорічний фестиваль, на якому люди розбивають невеликі диски, що представляють речі, які викликають у них гнів. Після виконання ритальних дій учасники свідчать про значне покращення самопочуття.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також