Алгоритм дій під час викиду радіації

За заявою начальника ГУР Кирила Буданова, російські окупанти розмістили техніку з вибухівкою біля 4 та 6 енергоблоків Запорізької АЕС. У зв’язку з загрозою підриву атомної електростанції та можливим поширенням радіації вважаємо за необхідне нагадати правила поведінки населення у разі виникнення радіаційної небезпеки.

Отримавши інформацію про радіаційний викид:

  1. Захистіть органи дихання. За відсутності під рукою протигаза або респіратора закрийте рот і ніс ватно-марлевою пов’язкою, хусткою, шарфом, будь-якою тканиною, зібраною в кілька шарів.
  2. Якнайшвидше зайдіть у закрите приміщення. В ідеалі — у підвал або в середину будівлі. Якщо ви перебуваєте всередині будинку, не виходьте надвір.
  3. Зачинивши двері, зніміть з себе взуття і верхній одяг, складіть їх у пластикову ємність з кришкою. Якщо контейнера немає, то загорніть речі у пакет чи плівку. Залишіть пакунок подалі від людей та домашніх тварин.
  4. Увімкніть телевізор або будь-які інші засоби зв’язку, щоб не пропустити повідомлення від органів влади.
  5. Закрийте вікна, вимкніть вентиляцію. Всі вентиляційні отвори, щілини у вікнах та вхідних дверях заліпіть скотчем або затуліть підручними засобами (ватою, ганчір’ям тощо).
  6. Прийміть душ або вимийте з милом відкриті ділянки тіла під проточною водою. Не тріть шкіру, не використовуйте кондиціонер для волосся. Якщо доступу до води немає, для очищення використовуйте вологі серветки. Особливу увагу приділіть рукам, обличчю, вікам, віям, вухам. Одягніть чистий одяг.
  7. Усі продукти загорніть у пакети або складіть у пластикові контейнери, а потім помістіть у холодильник. Якщо у вас немає запасу води, зробіть його. Набирайте воду в закриті посудини, після чого помістіть їх в холодильник або тумбочку, шафу, комору, що закривається. Перед використанням обов’язково протирайте контейнери, банки, пляшки вологою тканиною або серветкою. Використані рушники складайте в поліетиленовий пакет або пластиковий контейнер і виносьте в місця, що недоступні для людей і тварин.
  8. Прийміть йодид калію. Дорослим та дітям до двох років достатньо ½ таблетки дозуванням 250 мг або 1 таблетка, що містить 125 мг активної речовини. Діти віком до двох років повинні отримати 40 мг йодиду калію, новонароджені — 16 мг. Люди після 40 років прийому препаратів йоду не потребують — у цьому віці щитовидна залоза вже не накопичує радіоактивний йод.
  9. Без необхідності не підходьте до вікон чи дверей. Підготуйтеся до можливої евакуації: для виходу на вулицю вам знадобляться засоби індивідуального захисту: маска, верхній одяг із синтетичної або прогумованої тканини, накидка із плівки, гумові боти чи чоботи, рукавички. Приготуйте одяг та взуття по сезону, спідню білизну, запас води та їжі на 1 добу, ліки, які ви зазвичай приймаєте, документи, гроші, інші цінності.
  10. Чекайте на розпорядження місцевої влади.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зменшити променеве навантаження і збережете життя. І нехай нам із вами ніколи не знадобляться ці рекомендації!

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також