Дієта, що імітує голодування, оздоровлює людину та зменшує її біологічний вік
Цикли дієти, що імітує голодування (FMD), можуть зменшити ознаки старіння імунної системи, резистентність до інсуліну та кількість жиру у печінці, що знижує біологічний вік людини — саме до такого висновку прийшли дослідники Школи геронтології Леонарда Девіса (США).
Дослідження, опубліковане в Nature Communications 20 лютого, доповнює сукупність доказів про позитивний вплив FMD. Цю дієту розробив професор Валтер Лонго, старший автор нового дослідження. Її суть – п’ятиденні цикли прийому їжі з низьким вмістом калорій, білків та вуглеводів та з досить високою кількістю ненасичених жирів. Періоди голодування повторюються раз на місяць.
Вчені проаналізували вплив такої дієти в двох групах, кожна з яких складалася з чоловіків і жінок віком від 18 до 70 років. Пацієнти проходили 3–4 місячні цикли FMD. При цьому вони їли рослинні супи, енергетичні батончики, пили напої, пиймали добавки, що забезпечують високий рівень мінералів, вітамінів і незамінних жирних кислот. Пацієнти в контрольних групах вживали звичайну їжу або дотримувались середземноморської дієти.
Аналіз зразків крові учасників дослідження показав, що пацієнти в групі FMD мали нижчі фактори ризику діабету, включаючи меншу резистентність до інсуліну та нижчі результати HbA1c. Магнітно-резонансна томографія виявила зменшення абдомінального жиру і кількості жиру в печінці. Крім того, виявилося, що цикли FMD збільшили співвідношення лімфоїдів до мієлоїдів, що є показником омолодження імунної системи.
Подальший статистичний аналіз результатів обох клінічних досліджень показав, що учасники груп, які практикували дієту, що імітує голодування, зменшили свій біологічний вік — показник того, наскільки добре функціонують клітини та тканини — на відміну від хронологічного віку — у середньому на 2,5 роки.
За словами професора Валтер Лонго, це дослідження вперше демонструє докази зниження біологічного віку, омолодження метаболічної та імунної функції людини.
Попередні дослідження, проведені Лонго, показали, що короткі періодичні цикли FMD сприяють регенерації стовбурових клітин, зменшують побічні ефекти хіміотерапії, ознаки деменції та збільшують тривалість життя у мишей.