Інфаркти, інсульти та складні пологи: у яких лікарнях Запоріжжя нададуть допомогу безкоштовно

Вже не перший рік в Україні працює програма медичних гарантій. Вона дозволяє лікарням укладати договори із НСЗУ (Національною службою здоров’я України), отримувати оплату своїх послуг від держави та надавати їх пацієнтам безкоштовно.

Щороку команда медиків, професорів та інших експертів працює над проектом та виділяє пріоритетні напрямки. На чому сфокусувалися лікарі у 2022 році та на що можуть розраховувати пацієнти.

Але в кожній бочці меду є своя ложка дьогтю. І для отримання деяких послуг є обмеження. Розкажемо про все по порядку. Для цього ми звернулися до аналітичних панелей та вимог НСЗУ.

У пріоритет поставили підтримку:

  • вагітних, породіль та новонароджених;
  • людей із серцево-судинними захворюваннями.

Обидві категорії можуть розраховувати на безкоштовну допомогу медиків як за самостійного звернення до лікарні, так і якщо їх привезла «швидка».

Договір із НСЗУ на надання допомоги народженим у складних неонатальних випадках уклала міська дитяча лікарня №5. На цю програму їй виділили 16,1 млн. грн. За ці гроші медзаклад зобов’язався безкоштовно для пацієнтів проводити реанімацію малюків, брати аналізи та досліджувати в лабораторіях, проводити інші необхідні дослідження (УЗД, рентген, електроенцефалографію), за необхідності дати анестезію, забезпечити підтримку дихання та надавати всі необхідні медикаменти, які закуповуються за рахунок бюджету . При цьому малюк має бути під цілодобовим контролем лікаря чи медсестри.

Медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда мають надати безкоштовно у міській лікарні екстреної допомоги. НСЗУ сплатить цей пакет послуг на 10,4 млн. грн. В екстреному порядку в медустанові забезпечать діагностику та визначать біохімічні показники крові, а саме:

  • візьмуть необхідні аналізи та перевірять їх у лабораторії;
  • проведуть ангіографічне дослідження коронарних судин, ЕКГ, рентген грудей, ехокардіографію (інші – за потребою).

Також медики повинні провести екстрену катетеризацію коронарних артерій серця та відновити кровотік, знеболити та забезпечити реабілітацію. До умов договору входять і консультації з іншими фахівцями, якщо цього вимагає ситуація. Згодом для пацієнта передбачено безкоштовне харчування у лікарні за умови стаціонарного лікування.

При гострому мозковому інсульті безкоштовно допоможуть у двох лікарнях – на основі укладених договорів з НСЗУ. Це міська лікарня екстреної допомоги та міська лікарня №9. Першій медустанові дали на це 37,6 млн. грн., а другій – 20,1 млн. грн. Умови співробітництва передбачають такі пункти.

  • невідкладна нейровізуалізація пацієнта при підозрі на інсульт (не пізніше 60 хвилин з моменту звернення) з використанням анестезії, якщо потрібно;
  • взяття необхідних аналізів та лабораторне дослідження;
  • спіральна КТ головного мозку, ангіографія та/або МР-ангіографія, електрокардіографія, УЗД з доплерографією, МРТ:
  • системна тромболітична терапія при ішемічному інсульті з необхідними препаратами та контроль після процедури;
  • направлення пацієнта до іншої медустанови, де можуть проводити нейрохірургічні операції;
  • цілодобовий доступ до внутрішньовенних анестетиків;
  • консультації інших лікарів;
  • спостереження за функцією ковтання на час прийому до лікарні, під час годування та прийому ліків (не пізніше 24 годин після госпіталізації);
  • реабілітація у гострий період інсульту та направлення на реабілітацію після нього;
  • оцінка стану пацієнта за шкалою Ренкіна на момент виписки;
  • консультація сім’ї пацієнта щодо профілактики інсульту, контролю та допомоги;
  • забезпечення харчування в умовах стаціонару, а пацієнтів з бульбарним синдромом та дисфагією – ліками та продуктами для перинатального та ентерального харчування.

Зазначимо, що всі пріоритетні стаціонарні послуги включають огляд лікарем пацієнта та забезпечення медикаментів і «витратників», які лікарня купує за бюджетні гроші.

Пріоритетні амбулаторні послуги

Їх можуть надати безкоштовно тільки якщо у зверненого є направлення лікаря або лікаря, з яким він уклав декларацію. Перед проведенням кожної процедури пацієнта консультує лікар та анестезіолог щодо виявлення протипоказань. По завершенню вони перевіряють матеріал, оформлюють висновок та за бажанням відвідувача можуть передати йому запис результатів. Також медики повинні забезпечити анестезією того, хто звернувся, і надати екстрену допомогу, якщо вона знадобиться, або направити на отримання вторинної, третинної та іншого мед. допомоги. Це універсальні правила, а тепер розберемося докладніше з кожною процедурою.

Мамографія

Послуга розрахована на пацієнтів віком від 40 років. Її роблять безкоштовно у запорізькому регіональному протипухлинному центрі, для цього НСЗУ виділило 430 тис. 584 грн.

За кошти держави у зазначених лікарнях мають провести безпосередньо мамографію – рентген молочних залоз у двох проекціях неінвазивного дослідження, проведення додаткових проекцій та прицільний знімок.

Гістероскопія

Обмеження за віком для отримання безкоштовної допомоги – від 50 років та старше. Список установ, які готові її провести за рахунок бюджету, удвічі більший, ніж у попередньому пункті. Усього 8 лікарень у Запоріжжі, які уклали договір із НСЗУ на гістероскопію. Це обласний медичний центр репродукції людини (594 тис. 48 грн.), міська лікарня екстреної допомоги (53 тис. 760 грн.) та міська лікарня №8 (45 тис. 696 грн.)

Тут пацієнтки можуть розраховувати на безкоштовний візуальний огляд стінок матки з ендоскопічною маніпуляцією.

Езофагогастродуоденоскопія

Для пацієнток віком понад 50 років. Таке складне дослідження можна пройти в таких медустановах Запоріжжя безкоштовно:

  • міська лікарня №9 (851 тис. 640 грн.);
  • міська лікарня екстреної допомоги (304 тис. 368 грн.):
  • міська лікарня №8 (729 тис. 744 грн.);

Під час процедури використовують поліпозиційну біопсію для оперативної оцінки гастриту за системою «OLGA»/«OLGIM» та для діагностики передракових змін слизової оболонки шлунка.

Колоноскопія

Для пацієнтів від 40 років та старше. Колоноскопію можна пройти за рахунок бюджету в тих же запорізьких лікарнях, які уклали договори та на езофагогастродуоденоскопію. Але бюджет відрізняється. У цьому випадку НСЗУ готова заплатити:

  • міська лікарня №9 (631 тис. 356 грн.);
  • міська лікарня екстреної допомоги (34 860 грн.);
  • міська лікарня №8 (249 тис. 180 грн.);
  • запорізький регіональний протипухлинний центр (1 млн. 226 тис. 544 грн.).

Проводять колоноскопію товстої кишки та термінального відділу тонкої кишки з ендоскопічною маніпуляцією – за наявності технічної можливості. Якщо потрібна анестезія, нею забезпечать пацієнта. Для діагностики новоутворень використовують хромоколоноскопію.

Цистоскопія

Вік пацієнта – від 50 років та старше. У цьому пункті перелік лікарень оновлюється. Отже, цистоскопію можна зробити у:

  • міській лікарні №9 (10 тис. 968 грн.);
  • міській лікарні №4 (136 тис. 8 грн.);
  • міській лікарні екстреної допомоги (76 тис. 776 грн.);
  • міській лікарні №8 (10 тис. 968 грн.);
  • запорізькому регіональному протипухлинному центрі (109 тис. 680 грн.).

Діагностика цистоскопії за умовами договору з НСЗУ передбачає візуальний огляд стінок уретри, сечового міхура з ендоскопічною маніпуляцією, якщо потрібно.

Бронхоскопія

Вік пацієнта – від 50 років та старше. За гроші НСЗУ її проведуть лише у трьох державних медустановах Запоріжжя. Це:

  • міська лікарня №9 (264 тис. 720 грн.);
  • міська лікарня екстреної допомоги (13 тис. 236 грн.);
  • Запорізькому регіональному протипухлинному центрі (264 тис. 720 грн.).

Процедура допомагає оцінити дихальні шляхи, а саме структуру гортані, трахеї та бронхів, слизову, виявити ендобронхіальні утворення та сторонні тіла.

Це не єдині пакети послуг, які НСЗУ профінансує у 2022 році. І не останні гроші, які виділяє держава на медицину у Запорізькій області. Раніше ми писали про те, чому і скільки грошей чиновники хочуть додати Департаменту охорони здоров’я. Також читайте про ліки та медобладнання, які замовили запорізькі лікарні. Слідкуйте за оновленнями на сайті та залишайтесь в курсі новин зі світу медицини свого регіону.

Автор: Софія Єлагіна

Зараз обговорюють

Читайте також