Як уникнути перегріву та теплового удару під час сильної спеки

В Запоріжжя прийшла сильна спека. Найближчими днями синоптики прогнозують підвищення температури до 38°. Перегрів організму за таких обставин може викликати тепловий удар — небезпечний стан, який потребує негайної медичної допомоги. Особливо вразливими при перегріві є діти, підлітки, літні люди та ті, хто страждає на серцево-судинні захворювання.

Симптоми, які вказують на тепловий удар

Ознаками теплового удару є:

  • висока температура тіла, яка сягаю понад 39°C;
  • порушення потовиділення. Це може бути або надто сильне потовиділення, або відсутність поту;
  • головний біль;
  • нудота і блювання;
  • відчуття слабкості, втоми, непритомність;
  • прискорення серцебиття; пульс може стати швидким і слабким;
  • запаморочення, сплутаність свідомості, дезорієнтація;
  • судоми.

Дії при перших ознаках перегріву

При появі вище приведених симптомів негайно знайдіть затінок, або перенесіть туди людину, яка втратила свідомість. Викличте швидку. Наступний крок – швидке охолодження тіла. Для нього підійде прикладання пакетів з льоду чи вологих рушників до шиї та паху, обтирання чи зрошення тіла прохолодною водою.

Якщо людина знаходиться у свідомості, дайте їй пити воду. Пити потрібно повільно, маленькими ковточками. Для покращення кровообігу зробіть так, щоб ноги були трохи вище тулуба.

При виникненні блювання поверніться або поверніть тіло постраждалого на бік. До приїзду медиків стежте за основними життєвими показниками – свідомістю, пульсом та диханням.

Як запобігти перегріву

Щоб знизити ризик перегріву та розвитку теплового удару:

  1. Пийте багато води — навіть, якщо не відчуваєте сильної спраги. Уникайте алкоголю та напоїв з кофеїном, які можуть викликати дегідратацію.
  2. Забезпечте прохолоду в приміщеннях. Для цього відкривайте вночі вікна та двері, та закривайте їх в день. Для заощадження електроенергії не користуйтеся кондиціонером. При потребі включайте вентилятор.
  3. Намагайтеся не бувати на вулиці з 10 до 16 годин дня, коли спека найбільша. Якщо такої змоги немає, мінімізуйте час перебування на сонці.
  4.  Для швидкого охолодження тіла декілька раз на день приймайте прохолодний душ, або просто обтирайтеся вологим рушником.
  5. Обирайте світлий, вільний одяг з натуральних матеріалів, таких як бавовна.
  6. Використовуйте протисонцевий крем з високим SPF, носіть капелюх та сонцезахисні окуляри.
  7. Під час найбільшої спеки уникайте фізичних навантажень. За можливості перенесіть активність на ранкові або вечірні години.
  8. Не залишайте дітей у закритих авто. Це правило стосується усіх – навіть тих, чиї машини обладнані кондиціонером.

Тепловий удар несе небезпеку, тому кожний             з нас має вміти розпізнавати ознаки його наближення та вміти надавати першу домедичну допомогу

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також