Як проходить лікування онкологічних захворювань в Запоріжжі

Статистика невтішна: щороку в Україні вмирають 90 тис. хворих на рак. Близько третини – люди працездатного віку. Запорізький обласний Центр медичної статистики повідомляє, що саме у нашій області хворих на рак стає більше на 6% щорічно. Є інформація про більш детальну статистику та як проходить лікування онкологічних захворювань в області.

Михайло Єсаянц, директор Запорізького протипухлинного Центру, повідомляє: у 2021 році зафіксовано 52,5 тис. пацієнтів із злоякісними новоутвореннями. У містах області – 82% мешканців, у селах – 18%. Але є й хороші новини – завдяки наявності високотехнологічного медичного обладнання летальних наслідків стало значно менше порівняно з минулими роками.

У Запорізькому протипухлинному Центрі з червня 2021 року запрацював новий апарат – лінійний прискорювач, який дозволяє проводити ефективне лікування онкологічних захворювань без ушкодження інших органів та шкіри. Завдяки ньому минулого року отримали якісніше лікування 450 хворих на онкологію. Щодня до Центру звертаються близько 50 пацієнтів, яким проводять променеву терапію на лінійному прискорювачі.

Апарат працює по методу радіотерапії. Саме таким чином лікують 70% пухлин і це один із ключових етапів на шляху до одужання. Інна Філоненко, завідувач блоку дистанційної променевої терапії зазначає, що за допомогою радіотерапії можна лікувати новоутворення майже всюди: починаючи від головного мозку та черевної порожнини, закінчуючи хребтом та м’якими тканинами.

Михайло Єсаянц каже, що найголовнішим є прицільна точність роботи лінійного прискорювача. Це дозволяє підводити максимальні дози до самої пухлини та руйнувати її, причому на здорові органи та шкіру майже немає впливу. Старі апарати завдавали значної шкоди організму, залишаючи опіки та травми здорових тканин, а зараз новітнє обладнання Центру «працює як хірургічний ніж, тільки променем».

Фахівці та пацієнти отримують дуже гарні результати. М. Єсаянц окремо відзначає ефективність лікування хворих на рак легенів та мозку, а також з первинними симптомами та метастазами.

Тетяна Шулік, лікар обласного Мамологічного Центру, нагадує важливе правило: шанси на повне одужання мають ті, хто звернувся заздалегідь, пройшов ранню діагностику та лікування. Вона зазначає, що у Центрі є можливість діагностики пухлин розміром від 5 мм. Отже, потрібно вчасно взяти частини новоутворення та відправити на біопсію, щоб жінки мали максимальні шанси на одужання.

4 лютого був Всесвітній день боротьби з раком, а напередодні онкологи Запоріжжя визначили для себе головне завдання на найближче майбутнє – прийняти якнайбільше зусиль для обізнаності людей про онкозахворювання та необхідність своєчасного діагностування.

У 2022 році МОЗ України одним із напрямків розвитку сфери охорони здоров’я у 2023-2025 роках визначило першочергове забезпечення профілактики, ранньої діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також