Як зменшити ризик травмування на вулицях Запоріжжя при ожеледиці
На Запоріжжя прийшов сніг, мороз та ожеледиця. Погано розчищені тротуари та дороги перетворюються на ковзанки. При таких погодних умовах завжди стає більше роботи у травматологів, ортопедів та хірургів. Найпоширеніша травма – забиття, але падіння на льоду може нести й більш серйозні небезпеки – переломи кісток, черепно-мозкові травми, струс мозку тощо.
Зміст:
Декілька порад, які допоможуть знизити ризик травмування у зимовий період
Щоб уберегтись від падіння під час ожеледиці:
- Обирайте взуття з ребристою підошвою, яка забезпечить краще зчеплення з льодом.
- Зменшить кроки, ходіть обережно, трохи нахиливши корпус вперед і злегка зігнувши коліна – йдіть так, як наче ви на лижах. Уникайте різких рухів та стрибків. Наступайте на всю підошву.
- Якщо є така можливість, при пересуванні впирайтесь на додаткові опори – поруччя, решітки, огорожу тощо.
- Зарані враховуйте, що дороги та тротуари можуть бути слизькими, тому виділяйте на подорож додатковий час. Не поспішайте.
- Якщо це можливо, уникайте схилів. Будьте дуже обережні на сходах.
- Не тримайте руки в кишенях і не займайте руки телефонами чи іншими речами. Сумку краще повісити на плече – так буде простіше балансувати.
- Якщо потрібно перейти дорогу, переконайтеся, що вас бачать усі учасники дорожнього руху і вони встигнуть загальмувати на слизькій поверхні.
- Коли збираєтесь на вулицю, вдягніть зручний одяг, який не буде заважати рухам та зможе замортизувати під час падіння.
- Будьте особливо обережні при виході з транспорту: тримайтеся за поруччя та не стрибайте зі сходів.
- Носіть головний убір – він зменшить травми голови у разі падіння.
Як запобігти травмування під час падіння на льоду
Якщо ви послизнулись, постарайтеся присісти – це знизить висоту, з якою ви впадете. Під час падіння сконцентруйтесь, притисніть руки до боків, а підборіддя – до грудей. При цьому напружте м’язи, подайте корпус тіла трохи вперед і вбік, щоб увесь удар взяли на себе плечі й передпліччя. По можливості, як тільки зустрінетесь з землею, перекотіться – це додатково зменшить силу удару. Якщо так сталось, що ви падаєте на спину – бережіть голову.
Після падіння не робіть різких рухів, не підскакуйте зразу на ноги. Перевірте, чи не болять у вас кістки та суглоби і чи не паморочиться в голові. Якщо ви відчуваєте якісь зміни, біль чи незручності, негайно зверніться за медичною допомогою.