У Запорізькій області змінять підхід до надання медичної допомоги хворим на коронавірус

МОЗ України повідомляє, що цього року збільшилося фінансування «ковідних пакетів». Наразі воно становить близько 19,4 млрд. грн.

У стаціонарних відділеннях сервіс, як і раніше, буде безкоштовним. Усі послуги оплачуються установами, із якими уклала договір Національна служба здоров’я. Але змінився підхід до формування пакетів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

На сайті МОЗ України йдеться, що НСЗУ обиратиме установи для фінансування, спираючись на 2 показники:

  • готовність до лікування пацієнтів при епідемії та в умовах інших надзвичайних ситуацій;
  • стаціонарна медична допомога хворим на коронавірус.

У першому випадку укласти договір мають можливість установи, визначені ОДА. Це один заклад на 200 тисяч населення області, з яким після перевірки на дотримання всіх умов укладе договір Національна служба здоров’я України.

Державою виділено близько 2,5 млрд. грн. При розрахунку врахована зарплата для чотирьох команд лікарів, які мають постійно перебувати у медустанові.

Другий пакет передбачений для закладів, які відповідають вимогам НСЗУ. На це у бюджеті виділено 16,9 млрд. гривень. При оплаті буде враховано важкість випадку. При розрахунку пакету також прийняті до уваги зарплата і кошти для лікування хворих на COVID-19.

«Медінфо» нагадує, що у 2021 році фінансування лікування хворих на коронавірус виконувалося також за двома напрямками. Послуги надавалися відповідно до програми «Стаціонарна допомога пацієнтам із COVID-19». Також діяв пакет, який фінансував стаціонарну медичну допомогу протягом квітня-травня установами без наявності договору із НСЗУ.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також