Куди звернутися за екстреною медичною допомогою при травмах у новорічну ніч

У разі отримання пошкоджень у новорічні свята запорожцям слід звернутися на лінію «103», диспетчер якої визначить рівень небезпеки травми. Якщо стан некритичний та пошкодження не загрожує життю, постраждалий буде змушений звернутися за допомогою до найближчого медичного закладу.

З приходом справжньої зими городяни масово вирушають на ковзанки та гірки, щоб відчути всю красу сніжних забавок. Саме тут і виникає багато випадків отримання травм. Але це не єдине джерело різноманітних пошкоджень. Адже взимку небезпека отримати травму є навіть під час елементарного походу в магазин. І точно ніхто не хотів би опинитися в кареті швидкої допомоги в новорічну ніч.

То що ж треба робити, щоб уберегти себе від походу до травматолога в ожеледицю?

Медпрацівники рекомендують дотримуватися наступних запобіжних заходів:

  •   краще вибирати зручне взуття за розміром на низькому ходу;
  •   підошва не повинна бути гладенькою, для цього можна прикріпити спеціальні накладки;
  •   будьте обережними під час руху на слизьких поверхнях, уповільнюйте хід;
  •   одяг не повинен сковувати рухи;
  •   дотримуйтесь правил обережності та ввічливості на ковзанках та гірках;
  •   під час падіння руки не виставляйте вперед, прикрийте ними голову. Ноги треба зціпити разом та перекотитися. Краще падати на бік, присівши навпочіпки.

Якщо профілактика не дала бажаного результату, і ви або людина, яка перебуває поруч, отримали пошкодження, важливо вчасно надати долікарську медичну допомогу. Є кілька видів травм, залежно від яких відрізнятиметься алгоритм дій.

При забоях постраждалому на місце травми медпрацівники радять прикласти щось холодне, зробити пов’язку. Через добу охолодження слід припинити та прогрівати травмоване місце за допомогою теплих процедур. Якщо біль не минає, спеціаліст призначає знеболювальне.

У разі розтягування діяти потрібно приблизно, як і при забоях. Тільки слід надійно зафіксувати суглоб. Якщо стався розрив зв’язки, необхідно накласти шину та звернутися до фахівця, адже у серйозних випадках може допомогти лише операція.

У разі перелому важливим є максимальний спокій. Слід накласти шину, знерухомити травмовану кістку, після чого викликати екстрену допомогу. У разі відкритого перелому потрібна дезінфекція рани та туга пов’язка. Також травму радять охолодити за допомогою компресу і дати потерпілому знеболювальне. За жодних обставин не вправляйте самостійно кістки, це повинні робити професіонали.

При пошкодженні голови необхідно покласти потерпілого на спину. Якщо є рана, то обробити її та накласти пов’язку, зафіксувавши з обох боків валиками. Також травмоване місце слід охолодити. При втраті свідомості та блювоті обережними рухами повернути голову набік. Викликати швидку допомогу та чекати медичних працівників.

Після надання долікарської медичної допомоги потерпілому потрібно звернутися до лікаря. Адже тільки кваліфікований лікар, використовуючи спеціальне обладнання, може визначити рівень травмування і поставити точний діагноз.

Як розповіла «Медінфо» медичний директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Наталя Дорошева, у будь-якому разі при травмах слід звертатися на лінію Єдиного диспетчерського управління «103».

«На сьогодні на місцях підстанції закрито на карантин, їхнє відвідування заборонено. Диспетчер оцінює стан пацієнта, чи є він критичним, екстреним, неекстренним або непрофільним. Ухвалює рішення про виїзд бригади невідкладної швидкої допомоги», – говорить спеціаліст.

Критерії розподілу звернень залежно від стану постраждалого визначено Постановою КМУ №1271.

Якщо диспетчер оцінив стан пацієнта як некритичний, то останній самостійно звертається за допомогою до найближчого медичного закладу, незалежно від місця проживання.

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також