«НЕ доступні ліки»: скільки коштують медикаменти на окупованих територіях Запорізької області?

З початку повномасштабної війни росії проти України, більша частина Запорізької області опинилась під контролем загарбників. Вже шостий місяць мешканці окупованих територій виборюють своє право на нормальне життя, враховуючи проблеми з продовольством та майже повну відсутність медичного забезпечення.

Про ситуацію з ліками в окупованому Енергодарі, Мелітополі та Бердянську – у матеріалі Мedinfo.

«Яйця, молоко, сметана, м’ясо…ліки» – ось такі товари можна зустріти на переважній більшості стихійних ринків, окупованих територій запорізького краю. Це на жаль не вигадка, а реальність мешканців міст, які з березня місяця опинились під королем рашистів.

«У перші дні війни, ми мали змогу запастись мінімальною кількістю ліків: знеболювальне, таблетки проти тиску, протизапальне, які можна було придбати у ще працюючих аптеках. Однак з кожним днем їх кількість на полицях ставала все менше, а підвезти ліки фармацевтичні мережі змоги не мали, адже російські солдати вже стояли на підступах в місто. Після захоплення почався хаос…», – розповідає Валентина мешканка Енергодару.

За словами жінки, перші тижні після захоплення міста – супутника та Запорізької АЕС (ред. Енергодар окупований з 4 березня 2022 р.), були над тяжкими, від безвихіддя люди самостійно почали об’єднуватись у групи в соціальних мережах та обмінюватись або продавати життєво необхідні ліки.

«Тієї гуманітарної допомоги, яку намагались передавати з області не вистачало або її відбирали російські воєнні. Скрутніше за всіх було онкохворим, людям з діабетом та з проблемами щитоподібної залози. Аптеки всі закрились, тож люди створили групу в телеграмі та почали торгувати ліками там. Спочатку продавали те що було у домашній аптечці, хто що міг, а згодом почали з’являтись «перекупи», які привозили товари з Криму або із Запоріжжя. Однак ціна стала більше у декілька разів», –  доповнює жінка.

Поки кремлівські пропагандисти волають, що «освобожденые территории счастливо живут в изобилии и процветают», енергодарці продовжують купувати ліки «з рук». Редакція інформаційної агенції Мedinfo, вирішила проаналізувати скільки коштують лікарські препарати у місцевих групах.

Так, наприклад, таблетки від тиску «Анаприлін» пропонують придбати за 150 гривень, у той час, коли його ціна в аптеках Запоріжжя складає –  53-60 гривень за пачку. Всім відомий препарат від болю в серці «Валідол», коштує – 30 гривень за пластинку, хоча його середня ціна в українських аптеках становить – 11-16 гривень.

Для харчового травлення, «перекуп» пропонує придбати пластинку «Панкреатин» за 50 гривень. Середня ціна за пачку аналогічного препарату становить – 72 гривні за 50 шт, тобто ціна однієї пластинки становить – 15 гривень.

За знеболювальне «Спазмалгон» не посоромились поставити цінник – 200 гривень за 20 шт, у той час, коли він коштує від 83 до 120 гривень відповідно. Якщо в енергодарця підніметься температура, то за «Парацетомол» треба буде викласти 60 гривень, однак до окупації його ціна складала 24-32 гривні.

Схожа ситуація з медикаментами склалась й за 120 кілометрів від Енергодару – в Мелітополі: високі ціни на ліки, відсутність деяких позицій та низька якість медикаментів з Криму. На просторах Facebook знаходимо обурливий пост місцевої мешканки міста щодо «захмарних» цін на йод.

«Зайшла в аптеку придбати 3 баночки йоду. У мене шок», –  зазначає жінка. Покупка обійшлась їй у 201 грн, тобто за один флакон треба викласти з гаманця 67 гривень. У Запоріжжі ціна розчину складає 23 гривні.

Курортний Бердянськ теж страждає від навали окупантів, які не тільки зірвали курортний сезон його мешканцям та всім українцям, а й залишили без базових потреб для життя – ліків.

Тож бердянці змушені скролити стрічку Facebook у пошуку потрібних медикаментів.

Великі проблеми з медичним забезпеченням частини запорізького регіону викликані й тим, що російська влада неодноразово блокувала спроби України забезпечити субсидованими ліками людей в окупованих населених пунктах. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю Associated Press.

«Протягом півроку війни Росія не забезпечила належних гуманітарних коридорів, щоб ми могли надавати ліки пацієнтам, які їх потребують. Ми вважаємо, що ці дії здійснюються Росією з наміром і є злочинами проти людяності та військовими злочинами, які будуть задокументовані та визнані», – сказав Ляшко.

Ситуація на окупованих територіях дедалі стає складніше та нестерпніше. Обмеження у доступності продуктів та медикаментів, підкріплюється постійними провокаціями з боку рашистів: обстрілами та катуванням – «русский мир», як він є.

 

 

 

 

 

Автор: Кирилл Мартынов

Зараз обговорюють

Читайте також