Нове дослідження виявило приголомшливий вплив бідності на функцію клітин та наслідки трансплантації

Дивовижне дослідження наслідків трансплантації стовбурових клітин Університету Міннесоти показало, що хворі на рак мають більшу ймовірність померти, якщо їм було пересаджено клітини від донорів, які жили в бідності або в поганому соціально-економічному районі.

Вчені Університету Мінна проаналізували результати 2005 трансплантацій стовбурових клітин,  які були зроблені людям з раком крові. При цьому було виявлено на 6,6% більше смертей серед реципієнтів, чиї донори стовбурових клітин жили в районах з низьким рівнем доходу, ніж серед реципієнтів, чиї донори жили в багатих районах.

Результати не змінило й те, чи були самі реципієнти трансплантації багатими чи бідними. Розбіжність існувала навіть після того, як були враховані такі відмінності, як раса та статус медичного страхування, які, як відомо, впливають на результати трансплантації.

Попередні дослідження показували зв’язок бідності з поганим харчуванням, підвищеним впливом забруднювальних речовин і високим рівнем стресу. Ці фактори можуть навантажувати імунну систему та викликати нездоровий рівень запалення в організмі. Останнє ж дослідження показує, що існує біологічний вплив бідності.

«Якщо наступні дослідження підтвердять зв’язок між бідністю донорів і смертністю від трансплантації, ці висновки одного разу можуть вплинути на підбір донорів і реципієнтів. Але результати вже показують негативний вплив соціально-економічного статусу на особисте здоров’я. Якщо бідність може погіршити стовбурові клітини настільки, щоб підірвати успіх трансплантації, то уявіть її вплив на щоденне здоров’я донорів.», — сказала д-р Люсі Туркотт, доцент Університету Мінна, яка досліджує результати лікування раку.

Але сьогодні, незважаючи на спеціальні банки стовбурових клітин, буває дуже важко знайти донора, чиї клітини точно відповідають клітинам реципієнта. Для покращення результатів трансплантацій з не зовсім ідеальним збігом застосовують сучасні ліки та протоколи операцій. І, хоча відкриття є значним, воно не повинно стримувати хворих на рак від призначеної трансплантації тільки тому, що донор бідний. Загроза життю від відкладення операції значно вища за всі ризики, що описані в цій статті.

Наразі вчені акцентують увагу на тому, що громади мають протистояти бідності, оскільки вона змінює людей на клітинному рівні.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також