Відстрочка перетискання пуповини на дві й більше хвилини може врятувати життя недоношених дітей

У всьому світі щороку передчасно народжується майже 13 мільйонів дітей і, на жаль, близько 1 мільйона незабаром помирає.  Нові дослідження вчених Сіднейського університету свідчать про те, що відстрочка перетискання пуповини на дві й більше хвилин може зменшити ризик смерті таких немовлят.  Ці висновки були зроблені на основі даних клінічних випробувань і результатах аналізу карт понад 9 000 недоношених дітей, у яких пуповина була перетиснута зразу після народження або через деякий час.

Як стверджують вчені, у випадках, коли пуповина пережимається не одразу, кров продовжує текти від плаценти до дитини. Це дає час для розкриття легень та полегшує перехід немовляти до самостійного дихання. Раніше клініцисти зазвичай перерізали пуповину недоношеним дітям одразу після народження. Робилося це для того, щоб мати нагоду негайно надати термінову медичну допомогу. Саме такі рекомендації дає ВООЗ для недоношених дітей, які потребують реанімації. У той же час Комітет реанімації Австралії та Нової Зеландії залишає все на суд лікаря. А при народженні недоношених немовлят, які не потребують реанімації, рекомендує відкласти відділення пуповини хоча б на 30 секунд. ВООЗ та Національний інститут охорони здоров’я та догляду Великобританії наполягають на тому, щоб пуповина була перетиснута не раніше ніж через одну хвилину після появи на світ.

Дослідження, опубліковане в науковому журналі  The Lancet, показує, що більше немає підстав для негайного перетискання пуповини, а натомість дає дані про те, що відкладення перетину принаймні на дві хвилини є, ймовірно, найкращою стратегією зниження ризику смерті недоношених незабаром після їх народження.

Проте вчені виділяють ситуації появи на світ немовлят, які потребують негайної реанімації, за умови, що медики не можуть надати безпечної початкової допомоги без перетину пуповини. Для пошуку оптимальних рішень у таких випадках потрібні додаткові дослідження.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також