Сучасні тепловізори — інноваційні прилади для точної діагностики хвороб
Дослідники з Технологічного інституту Джорджії розробили інноваційний метод термічного сканування, який обіцяє стати простим, але надзвичайно точним інструментом медичної діагностики. Наразі термографія дозволяє безконтактно та точно вимірювати життєво важливі показники, такі як частота дихання, серцевий ритм і температура тіла.
Новий метод базується на аналізі патернів теплового поля людини. Чіткість зображень стала можлива завдяки сучасним тепловізійним камерам і вдосконаленому програмному забезпеченню, які усунули розмитості, характерні для традиційних тепловізійних зображень, та виключили вплив тепла навколишнього середовища.
У ході дослідження система точно вимірювала частоту серцевих скорочень, дихання та температуру тіла в різних частинах тіла, ефективно розрізняла життєві показники у сценах з кількома людьми та точно фіксувала зміни частоти дихання до і після фізичних вправ.
Зараз інженери працюють над розробкою свого прототипу тепловізора, який використовувався б лікарями спеціально для виявлення пухлин раку молочної залози. Адже для розмноження пухлинних клітин потрібно більше кисню, і в місці, де розташована пухлина, температура буде дещо вищою, ніж у нормальних тканин. Отримані результати можуть стати першим кроком для створення наступного покоління біомедичних приладів термографії для виявлення різних типів онкології. На відміну від традиційних методів, таких як МРТ або КТ, термічне сканування значно простіше та дешевше у використанні та не потребує тривалого часу на підготовку.
Подробиці дослідницької роботи опубліковані в журналі Cell Reports Physical Science.