Уточнення експертів: чи потрібно приймати йод у разі вибуху на Запорізької АЕС

Згідно з висновками провідних експертів у галузі медицини та ядерної енергетики, у разі теракту чи будь-якої аварії на Запорізькій АЕС приймання препаратів, що містять йод, не потрібно. Це пов’язано з тим, що з вересня минулого року усі енергоблоки станції не виробляють електроенергію та не виділяють радіоактивні ізотопи йоду.

Радіоактивний йод утворюється в результаті розподілу ядер плутонію, урану та торію. Напіврозпад найдовшого ізотопу цієї речовини — I–131 — становить 8 діб. За цей період він зменшує свою активність у 2 рази. Ще менші періоди напіврозпаду мають інші ізотопи (I–132, I–32I, I–133 і т.д.). За 9 місяців після зупинки останнього енергоблоку пройшло вже понад 30 періодів напіврозпаду І-131. Його радіоактивність за цей період знизилася у мільярди разів.

Пам’ятайте, що йодопрофілактика виправдана лише при реальній загрозі викиду в атмосферу радіоактивного йоду, що може статися при застосуванні ядерної зброї або аварії на електростанції, що діє. Про необхідність приймання йодиду калію у разі радіаційної загрози повідомлять місцеві органи виконавчої влади. Самолікування може призвести до виразок слизової оболонки та отруєння.

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також