Лікарі назвали хвороби, за яких не можна довго перебувати на сонці

Систематичне приймання сонячних ванн покращує апетит, нормалізує сон, підіймає настрій, викликає почуття бадьорості. Однак у ряді випадків сонце може завдати шкоди. Виною тому вплив сонячної радіації.

Шкірні захворювання, при яких не можна засмагати

Абсолютно протипоказані сонячні ванни при:

  • фотодерматозі;
  • меланомі;
  • плоскоклітинному раку шкіри;
  • базальноклітинної карциноми шкіри;
  • порушеннях пігментації шкіри — альбінізмі й вітіліго.

Не варто захоплюватися засмагою людям, які мають на шкірі велику кількість невусів.

Однак ультрафіолетове випромінювання здатне пригнічувати активність клітин. Завдяки цій властивості сонячні ванни в розумних дозах будуть корисні при:

  • склеродермії;
  • екземі;
  • плоскому лишаї;
  • атопічному дерматиті.

Але навіть у такому разі засмагати слід недовго і з використанням протисонцевих засобів.

Онкологічні захворювання та новоутворення

Будь-яке онкологічне захворювання на стадії загострення — серйозний привід для утримання від перебування на сонці. Люди, які знаходяться у ремісії понад п’ять років, можуть засмагати за умови дотримання всіх запобіжних заходів і тільки після консультації з профільним фахівцем.

Уважно ставитись до свого здоров’я потрібно і тим, у кого були виявлені доброякісні новоутворення — міоми, кісти, родимки. Тривалий вплив ультрафіолету може спровокувати переродження доброякісної пухлини на злоякісну.

Аутоімунні захворювання

Ще одна причина утримуватися від засмаги — аутоімунні захворювання — хвороби, при яких організм починає сприймати свої клітини, як чужорідні. Яскраві представники таких патологій — ревматизм та червоний вовчак. Сонячна радіація здатна викликати прогрес процесу. Особливо небезпечно засмагати у періоди загострення.

ГРВІ та ЛОР-захворювання

Йти на пляж при ГРВІ, бронхіті, гаймориті, тонзиліті, риніті та інших захворюваннях органів дихання — погане рішення. Ультрафіолетове випромінювання посилює запалення та погіршує самопочуття. Особливо небезпечно перебувати на сонці в період його найбільшої активності – у середині дня. Агресивна дія сонячної радіації у цей період знижує імунітет, що створює сприятливе середовище для розмноження мікробів.

 

Автор: Ольга Михайлова

Зараз обговорюють

Читайте також